VOORTAAN DRIE STAPELAARS IN BUNNIK MARKTEN MAAR LANDEN Vaak worden de begrippen 'markten' en 'landen' afwisse lend gehanteerd, wanneer men spreekt over de verkrijgbaarheid van Heineken in de wereld. Daarom hebben wij onlangs eens op een rijtje gezet in hoeveel lan den ons bier te verkrijgen is. Het zijn er ongeveer 145. Ongeveer, want elke dag zouden zich wel wijzigingen kunnen voordoen. Maar het aantal blijft ongeveer gelijk. Dit cijfer is ook interes sant voor de velen die het gebrui ken in woord en geschrift. Wij verzoeken hen het genoemd ge geven aan te houden in plaats van het tot nu toe veel gebruikte 170 markten'. Voor de buitenstaan der is het begrip 'markt' name lijk nogal verwarrend. De mili taire markt, de shipchandling- markt en enkele andere soortge lijke afzetgebieden zijn hierin immers inbegrepen. Er kunnen ook meerdere markten in één land voorkomen. Wat een 'land' is, begrijpt iedereen. Wat betreft de spreiding van Amstel bier in de wereld: ons tweede merk is te vinden in circa 65 landen. Gelijktijdig met de start van de revisie van colonne 5 in Bunnik, werd een aanvang gemaakt met het vervangen van de bestaande zes afstapelaars door drie nieuwe exemplaren van het fabrikaat Kettner. Door het kiezen voor dit nieuwe systeem, waarbij ie dere afstapelaar over een grotere ca paciteit beschikt, was het mogelijk om het aantal afstapelaars te halveren. Naast de grotere capaciteit wordt in het hele proces van het afstapelen en verwerken van retouremballage een aantal ingrijpende wijzigingen aange bracht. Zo zullen tochtsluizen, die tus sen de buiten-opslagterreinen en de depalletiserhal zijn aangebracht, er voor zorgen dat de warmte van de eveneens nieuwe verwarmingsinstal latie niet verloren gaat. Hierdoor wor den de werkomstandigheden in deze hal aanzienlijk verbeterd. Uiteraard is ook veel aandacht be steed aan het verlagen van het ge- luidsdrukniveau onder meer door aan het plafond horizontaal geplaatste ge- luidsabsorberende panelen te bevesti gen De hele ombouw naar het nieuwe systeem zal circa eind december 1981 zijn afgerond. Aangezien tijdens de ombouwperiode het werk in de andere afdelingen zo ongestoord mogelijk door moet kunnen gaan. zal dit van al le betrokkenen een extra inspanning vragen. Bij voorbaat wordt die goed gemaakt door het vooruitzicht van het straks kunnen werken met uiterst mo derne apparatuur in een prettiger werkomgeving. De foto's geven u een indruk van het oude en het nieuwe systeem. In een volgend nummer van Vers van 't Vat zullen wij u uitgebreid informeren over de nieuw geïnstal leerde machines en de aanpassingen die daarmede verband houden. Zo was het

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 15