Internationaal vuurwerk festival Amsterdam 706: buitenlandse aangelegenheid Streetparade tijdens profwielerronde In de Nederlandse toeristenplaatsen langs de Noordzee is het de gewoonte in de zomer strand- vuurwerken af te steken. Van 19 tot en met 22 augustus werd de toeristen in Scheveningen in de avonduren dit geheel gratis vertier geboden. Per avond werden er twee vuurwerken van de Pier van Scheveningen afgevuurd: oogverblindende lichten vergezeld van oorverdovende knallen. Ons concern nam zowel op vrijdag als op zaterdag met een vuurwerk aan dit festival deel, waarbij op de eerste avond de naam Jagermeister aan het eind van het vuurwerk verscheen, terwijl zaterdagavond de naam Heineken hel verlicht aan de donkere hemel prijkte. Met laatstgenoemd lichtspektakel - van Japans makelij - heeft Heineken het festival gewonnen. Voor de zevende keer sinds het 700-jarig bestaan van Amsterdam traden onlangs vier voetbalteams tegen elkaar aan in het Olympisch Stadion te Amsterdam. 7 Augustus was de eerste avond van het internationale voetbaltoernooi Amsterdam 706, dat zoals bekend is wordt gesponsord door Sony en Heineken. AZ'67 trad aan tegen Standard Luik, waarbij de Alkmaarders met 4-2 van de Belgische beker houder verloren. Ook het andere Nederlandse team, Ajax, zag zich na een ontmoeting met Ipswich Town geplaatst op een nederlaag van 3-1 zodat de verliezersronde op zondag 9 augustus tussen Ajax en AZ'67 ging. Deze wedstrijd kon pas door het nemen van strafschoppen in het voor deel van Ajax worden beslist. Ipswich Town zege vierde met een eindstand van 2-0 in een nauwelijks opwindend te noemen finale tegen Standard Luik. De fans die Simon Tahamata op vrijdag nog hadden zien schitteren, kwamen niet aan hun trekken, zodat de wedstrijd vrij sfeerloos verliep. Op de foto ziet u een kopduel in de wedstrijd tussen Ajax en Ipswich Town. Aangezien in Alkmaar het verkoopkantoor van het horecagebied Noord-Holland is gevestigd, wordt deze stad enigszins beschouwd als een' vestigings plaats van ons'. Bij de plaatselijke profwieler ronde op 17 augustus was Amstel dan ook van de partij met reclameborden, finishdoek en jury wagen. Voor vele wielerliefhebbers stond deze ronde al in de belangstelling, omdat veelvoudig schaats kampioen Eric Heiden hier in Nederland zijn debuut zou maken als wielrenner. Voor de ogen van ruim achtduizend toeschouwers wist hij echter niet veel verder te komen dan op eep van de laatste plaatsen. Veel plezier beleefde het publiek aan 2 dixielandbands die van 's avonds 7 tot 12 uur door de Alkmaarse straten paradeerden. Ook speelden zij in alle Heineken en Amstel café's. Op de foto ziet u de vijfmansformatie 'De Heerlijkheid' onder leiding van Frank Pot, voorzien van Amstel schorten en een Amstel paraplu. De andere band, de zes leden tellende 'Harlem Heart Peppers', was gekleed in Amstel t-shirts. Tevens hebben zij gezamenlijk na de finish van de profs enige nummers vanaf het huldigingspodium ten gehore gebracht.

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 28