Olympia's Ronde: zege weer naar Nederland Natte bedoening in Schagen Vanuit Roosendaal ging op 28 mei. Hemelvaartsdag, de 30e Olympia's Internationale Ronde van Neder land van start. Onder de deelnemende amateur- ploegen bevonden zich teams uit Polen, Tsjechoslo- wakije, Zweden, de Sovjet Unie, de Bondsrepubliek en elf Nederlandse ploegen, waaronder de Amstel formatie. Vastbesloten om de vorig jaar ervaren Russische overmacht te beperken, trok de karavaan van Brabant via Limburg, Groningen weer naar de randstad. De achtste en laatste etappe, Zoetermeer-Hillegom, voerde ook langs onze vestiging in Zoeterwoude. Hierop geattendeerd door de luidspeaker in de Amstel Showwagen, voorop- rijdend in de reclamekaravaan, werd deze passage r veel belangstellenden van achter de ramen van et kantoorgebouw gade geslagen. De belang stelling in Hillegom -najaren Amsterdam voor het eerst finishplaats- was bijzonder groot. Massaal was men bijeengestroomd om de renners toe te juichen tijdens hun laatste drie ronden door deze Zuid-Hollandse plaats, alvoren de Amstel jury wagen (waarin Prins Bernhard en de burgemeester van Hillegom onderdak hadden gevonden) voorde laatste maal te passeren, 's Avonds vond de prijs uitreiking plaats in de kantine van de Amstel brouwerij. Winnaar van deze Ronde werd Geert Schipper van Batavus; beste Amstel renner was Teun van Vliet met een vierde plaats; de Pechvogel- prijs ging naar Nico Toussaint. die, met nog honderd kilometer te gaan, de etappe Steenwijk- Hoogezand met een gebroken pols had uitgereden en de Prestatieprijs en Amstel Bokaal gingen naar Van Rijsbergen die door de journalisten tot strijdlustigste renner was verkozen. Dit jaar werd op 21 juni, voor de tweede maal in successie, het evenement "Vaard'r 's uit" in Schagen georganiseerd, 's Ochtends kwam de jeugd in aangeklede rubberboten op het water aan de vijver aan de Menisweg in actie, terwijl 's middags de volwassenen in zelfgebouwde vaartuigen het traject moesten afleggen van Pepsi-Cola startdoek tot Heineken finishdoek. Dit gebeurde uiteraard onder grote hilariteit, want het was niet iedereen geschonken het pak droog te houden. Een duikteam zorgde ervoor dat voortijdig gestrande schippers heelhuids aan de wal kwamen. Al luisterden ook dit jaar diverse demonstraties -waaronder modelspeed boten, surfzeilen, een stuntteam en een 'loopwater wiel 'wedstrijd- het evenement op, toch was de belangstelling niet bijzonder groot. Ongetwijfeld was het, met name in de ochtenduren, slechte weer hier debet aan. De deelnemers lieten zich hier even wel niet door afschrikken: het verzachtte slechts de schrik om te kapseizen.

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 28