Indoor Brabant Hinault onttroont Raas Voor de 15e maal vond in het 50-jarig veemarkt complex De Brabanthallen in Den Bosch het inter nationaal springconcours Indoor Brabant plaats. Duidelijke aanleiding dus om dit concours in een extra feestelijk kader te plaatsen, hetgeen o.a. gebeurde door het naar 's-Hertogenbosch halen van de Spaanse Rijschool uit Wenen. Naast de luister van deze rijschool verbleekte het Concours echter gelukkig niet. Integendeel, er waren vele sportieve hoogtepunten waarvan de puissance op zaterdagavond om de door Heineken aangeboden Grote Prijs van Noord-Brabant, weer een van de grote publiekstrekkers was.jOok de expositiehal, waar onze reclame-service dienst een stand in Oostenrijkse stijl had ingericht, bruiste van activiteit. Op de linker foto ziet u Drs. P.A.M. Janssen, hoofd Horecagebied Midden-Brabant, die de Heineken beker uitreikt aan de Spanjaard Luis Cervera. Op de rechter foto ziet u de winnende combinatie tijdens het rijden van de ere-ronde. De organisatoren van de Amstei Gold Race hadden bij het begin van de 16e editie van Nederland's enige profwielerklassieker rekening gehouden met een vijfde overwinning van Jan Raas. De Zeeuwse klassieker-koning had tijdens de eerste wedstrijden van het seizoen bewezen in goede vorm te steken. En in de Amstei Gold Race rijdt Raas al jaren op het eerste plan, zodat op een nieuwe overwinning van de Raleigh-coureur kon worden gerekend. Tot een lustrum kwam het evenwel niet: daar stak wereldkampioen Bernard Hinault persoonlijk een stokje voor. In een massale eindsprint - na 237 kilometer kwam een groep van zestig over gebleven renners op de finish in Meerssen afgestormd - wees hij zijn concurrenten gedecideerd terug. Onder die concurrenten bevonden zich 's werelds sterkste coureurs: Roger de Vlaeminck (2e), Fons de Wolf (3e), Rudy Pevenage (4e) en, jawel, Jan Raas (5e). De organiserende Amstei Brouwerij kan tevreden de winnaar op de erelijst bijschrijven: Bernard Hinault, de Bretonse krachtpatser, onderbrak de Raas-reeks en bracht daarmee de 16e Amstei Gold Race, die op 2 april werd verreden, op zijn naam. 29

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 29