Grote animo voor Kunstenaarsfeest 99-jarig bestaan Oeteldonk Bierige carnavalsgangers De reeds zestien jaar oude Heineken Galerij in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam heeft in die, periode in brede kring bekendheid verworven. Een lange rij van vooral jonge kunstenaars heeft inmiddels gebruik gemaakt van de aangeboden expositiemogelijkheden. Traditiegetrouw vond 13 februari de jaarlijkse feestelijke bijeenkomst plaats voor de kunstenaars die het afgelopen jaar in de Heineken Galerij hadden geëxposeerd. De Kuiperij bleek bijna te klein om alle kunste naars en hun introducé(e)s onderkomen te bieden. Een sprekend bewijs dat de Heineken Galerij nog steeds springlevend is! De muzikale inspanningen van de groep Jazz-o-matic oogstten evenals vorig jaar weer luide bijval. Geheel nieuw was daarnaast nog een kort optreden van cabaretgroep NAR, die enkele nummers bracht uit haar nieuwe program ma dat onlangs in de hoofdstad in première ging. Een kleine maand voor carnaval, waarbij 's-Hertogenbosch elk jaar voor 3 dagen in Oeteldonk wordt omgedoopt, werd gedurende 10 dagen het 99-jarig bestaan gevierd van de Stichting Oeteldonkse Club 1882. De heer A.H. Heineken is lid van het erecomité van de stichting. Centrum van de festiviteiten was het Casino, voor deze gelegenheid omgebouwd tot "Oud Oeteldonk", waar ook de speciaal voor deze gelegenheid geschreven musical "Bekantuneeuw" tienmaal werd opgevoerd voorzo'n negenduizend bezoekers. Al met al een bruisend feest, waar het Heineken bier rijkelijk vloeide en waarbij weer eens k duidelijk werd hoe sterk de carnavalstraditie leeft in Den Bosch. Ook 's lands hoofdstad dompelde zich begin maart in het carnaval. En hoewel dit feest op grote schaal boven de rivieren wordt gevierd is het voor de kenners een wat bleke kopie van de zuidelijke versie. Desalniettemin liepen ook dit jaar weer tientallen mee in de bonte optocht die vanaf het Centraal Station naar het Museumplein door Amsterdam trok. En dat daarbij onze biermerken ook om de hoek komen kijken, tja, dat ligt voor de hand.

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 28