Heineken medewerker loopt New York City Marathon E.K.-Dames in Heerenveen Stamsnijder overtuigend kampioen in Oss In het weekend van 17 en 18 januari werden de Europese kampioenschappen voor dames verreden in het Thialf ijsstadion te Heerenveen. Achtduizend toeschouwers keken toe hoe de Russische Anna-Natasja Petroeseva regelrecht naar de overwinning toereed. Immers, na het winnen van drie afstanden kon haar op de laatste afstand niets meer gebeuren. Kersverse Nederlandse kampioene Alie Boorsma, favoriet in Heerenveen, behaalde een elfde plaats (vlak achter Ina Steenbruggen) in het totaal-klassement. Heineken was bij dit evenement aanwezig met tapbuffetten terwijl ook Heineken parasols een fleurige aanblik boden. Zondag 1 februari werden de nationale kampioenschappen veldrijden verreden in Oss. Na liefhebbers, veteranen, junioren en nieuwelingen kwamen tenslotte om drie uur 's middags de amateurs en professionals aan de start voor de stri jd om het Nederlands kampioenschap. Ondanks koude en mist hadden zo'n tienduizend bezoekers zich op de modderige heuvels opgesteld om hun favorieten aan te moedigen, die moeizaam fietsend en door de modder hollend trachtten zo snel mogelijk tien maal het 2500 meter lange parcours af te leggen. De eindklassering zou immers niet alleen meetellen voor de Nederlandse titel maar ook gelden voor de selectie voor de wereld kampioenschappen in Tolosa, die eind februari zijn verreden. Onder het scanderen doorzijn Supporters van 'Stammie, Stammie' had Hennie Stamsni jder direct de kop genomen om deze niet meer prijs te geven. Herman Snoeyink kwam als eerste amateur, voor het oog van de jury in de Amstel jurywagen, onder de Amstel finish-doek door. Voorts hingen er diverse spandoeken en borden langs het parcours cn de invalswegen naar Oss van Amstel. Pepsi- Cola en Royal Club Shandy. Zoals in het hobbyverhaal van ons oktobernummer van 1979 vermeld, zouden wij u op de hoogte houden omtrent het wel en wee van marathonloper Ruud Righolt, werkzaam op de afdeling informatie en documentatie, A/Wet. Ruud's wens om aan het grootste marathon evenement ter wereld mee te doen -de New York City Marathon-is in het najaar van 1980 in vervulling gegaan. Tezamen met 14.000 deelnemers begon Ruud aan de 42 kilometer en 195 meter. Van de twaalf-en-een half duizend finishers kwam hij als 795e over de meet. Dit alles ten aanschouwe van cir ca drie miljoen enthousiaste mensen, die de lopers luidkeels aanmoedigden. Volgens Ruud is dit dan ook de reden dat hij zijn persoonlijk record verbeterde, ondanks het feit dat het heuvel achtige parcours zich niet leent voor een snelle tijd. Voldaan keerde hij uit Amerika terug, in de wetenschap dat dit niet zijn laatste New York City Marathon was.

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 28