Amstel Wielerploeg 1981 Concours Hippique Zuidlaren Op de traditionele jaarlijkse wielerlunch is de Amstel Wieler ploeg voor 1981 voorgesteld. Ploeg leider Herman Krott heeft een aan tal talentvolle jonge renners in zijn ploeg opgenomen. Een van hen is Teun van Vliet, die al een junioren wereldtitel op zak heeft. Ook Jacques Hanegraaf behoort voor het tweede jaar tot de Amstelequipe, hoewel het van korte duur zal zijn: in mei wordt Hanegraaf professional bij de Raleigh-ploeg. 1981 wordt het achttiende jaar dat Amstel een amateurwielerploeg op de weg brengt. Ploegleider Krott verwacht met zijn vernieuwde equipe de succesreeks te kunnen voortzetten. De ploeg bestaat uit: John Pirard, Rik Moorman, Jos Alberts, Arie Hassink, Harry Wolters, Gerard van Putten, Theo Peeters, Harry Akkermans, Wint Jennen, Jacques Hanegraaf, Teun van Vliet, Henk Havik en Gerrie Takens. Mecaniciens zijn Jan Sprenkelink en Jaap de Wit. Masseur is Cees Dekkers. Het 26ste Concours Hippique te Zuidlaren is enigs zins teleurstellend verlopen. De opkomst van het publiek was door het slechte weer niet groot, terwijl de prestaties van de ruiters ook wat tegenvielen. De Engelse ploeg vormde echter een uitzondering. De Brit Pyrah won de Grand Prix van Zuidlaren en zijn landgenote Liz Edgar eindigde na een spannende barrage op de tweede plaats. Op donderdag 4 en vrij- 5 december werden respectievelijk de Heineken rubriek verreden. De Heineken een internationaal jachtspringconcours, werd gewonnen door de Engelsman John Whitaker; de West-Duitse Michael Fassbinder zette de Pepsi-Cola prijs, een internationale dressuur- wedstrijd, op zijn naam. Achter de piste had Heineken een verkooppunt ingericht waar onze produkten gretig aftrek vonden. Bovendien had reclame-service de aankleding van het restaurant verzorgd. De kleurenfoto toont u een actiemoment tijdens de Heinekenrubriek. Op de zwart/wit foto overhandigt de heer J.G. Teeken (hoofd horecagebied Groningen/ Friesland/Drenthe) de Heineken prijs aan John Whitaker. 29

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 29