Nieuwe stadsprins van Amsterdam op de brouwerij Jumping Amsterdam DUKW naar Keep them rolling Voor de 23e maal vond vorig jaar van 6 tot en met 9 november '80 het internationale concours hippique 'Jumping Amsterdam' in de Rai plaats. Dit evenement, waarvan Heineken een van de sponsors is, kende een veertien tal rubrieken. Een van deze rubrieken vormde de start voor de competitie voor de wereldbeker voor springruiters. Winnaar van de op 6 november verreden Heineken rubriek "Take your own line" (men mocht zelf de volgorde van de te springen hindernissen bepalen) werd de Engelsman Harvey Smith met het paard Sanyo Sanmar. Op de rechter foto ziet u de heer A.H. Heineken met de winnende combinatie bij de prijsuitreiking; de foto links laat u een fragment zien van de show van de Household Cavalry van de koningin van Engeland. 11 november is een magische dag voor carnaval- gangers. Want op de elfde dag van de elfde maand om elf uur elf is het tijd voor de Raad van Elf in actie te komen. Zo ook op 11 november van vorig jaar, toen in het Roeischip aan de Van der Helststraat een groot carnavalsgezelschap bijeen kwam om kennis te maken met de nieuwe stadsprins van Amsterdam: prins Eduardo I, normaal luiste rend naar de naam Eddy Christiani. Ook zijn voor ganger prins Carel Willem I (Willy Alberti) was hierbij aanwezig. De stadsprins van 1981 zal binnenkort ook zijn feestelijke intocht in de stad Amsterdam maken. Op maandag 1 december is het amfibievoertuig GMC DUKW 353 (beter bekend als 'de Duck', die gebruikt werd bij de 7-Up Jutteracties) verkocht. De nieuwe eigenaar, 'Keep them rolling', is een vereniging die zich beijvert tot het instandhouden van militaire voertuigen uit de jaren '40-'45 en wil ook de DUKW (bouwjaar 1942 en gebruikt bij de invasie in Normandië) in de oude legerstaat terugbrengen. De heer N. A. Wassenaar van de afdeling reclame service kreeg daartoe op 1 december in de Amsterdamse Quellijnstraat het bedrag van f 608,88 overhandigd. Dit getal lijkt niet zo vreemd als u weet dat de ruim 6000 kilo wegende k DUKW voor de schrootprijs van 7,5 cent per kg. van de hand is gegaan.

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 28