Bokma advertenties bekroond fl. H. Heineken in TV-spot voor Hongkong Ook in de Verenigde Staten vindt Heineken gretig aftrek. Deze schoenpoetser op Jackson Square in New Orleans laat zien dat ook de verpakking zo handig is dat men zelfs na het consumeren van het bier nog profijt heeft van Heineken. In de brouwerij aan de Van der Helststraat zijn enige tijd geleden opnamen gemaakt voor een reclamefilm ter ondersteuning van de positie van Heineken bier in Hongkong. Hoofdrolspeler in deze "commercial", zoals reclame mensen zeggen, was de heer Heineken zelf. Marktonderzoek in Hongkong had namelijk uitgewezen dat de vele restauranthouders aldaar nogal traditioneel zijn ingesteld. Onze marketingafdeling heeft daar op gekozen voor een vertrouwen wekkende aanpak. Het wekt een positieve indruk de heer A.H. Heineken in de t.v.-spot zelf zijn produkt aan te zien prijzen. Uit de eerste reacties is gebleken dat deze aanpak het goed doet. Een deskundige jury, bestaande uit reclame-vakmensen, heeft onlangs in België een Bokma-advertentie onderscheiden met een Ciceroprijs in de categorie Kleur. De jurering is een initiatief van het grootste Belgische dagblad "Het Laatste Nieuws/De Nieuwe Gazet". Zoals u ziet is de bekroonde advertentie een full-colour adverten tie uit de serie "Schat staat de Bokma koud", afgeleid van de campagne in Nederland. De illustratie is dezelfde als in Nederland; de tekst is enigzins anders. Zo wordt onder andere het Friese karakter van Bokma genever benadrukt. Bovendien is de Oude Genever in plaats van de Jonge Jenever opge nomen, daar men in België de voorkeur geeft aan Oude Genever. Eerder viel ook in West-Duitsland een Bokma advertentie in de prijzen. Voor West-Duitsland is door het reclamebureau Baums, Mang Zimmermann in Düsseldorf een speciale campagne ontwikkeld voor Bokma Oude Genever. Hierin komt vooral tot uiting dat Bokma een uit Nederland geïmpor teerde specialiteit is en verpakt is in een groene vierkante fles (uniek vooreen "Klare" drank). Het vooraanstaande Duitse reclame vakblad "Der Kontakte" koos uit een serie van vier advertenties de hieronder afgedrukte advertentie als 'favoriete advertentie van de maand oktober'. t PERSONALIA HUTTEN LAN 0 Voor personalia van mede werkers in het buitenland ver wijzen wij u naarÜKroniek', pag. 23. 13

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 13