BLIK BIEDT UITKOMST BIERBEZORGING OP Z'N VENETIAANS De medische student Christopher Besse ontdekte vorig jaar welke moge lijkheden een Heineken blikje kan bie den tijdens een cruise over de Tyr- rheense zee. Hij voer in de Golf van Genua toen zich plotseling een storing voordeed. Grote rookwolken kwamen vanuit een kastje achter in de boot de stuurhut binnen. Het bleek dat er een gat was ontstaan op het punt waar uit laatgassen en zoutwater hun afvoer hebben. Aangezien het zondag was en derhalve niet aannemelijk dat een Italiaan zijn siësta zou onderbreken om te hulp te komen, zag de beman ning van de boot niet zo vlug een op lossing. Derhalve werden een paar Heineken blikjes opengetrokken om de dorst te lessen en eens rustig te kunnen nadenken. Ineens was de oplossing ge vonden: na het uit elkaar halen van enkele bierblikjes, schoof men deze over de geperforeerde afvoerpijp, waar na het euvel snel verholpen was. Toen begreep men waarom Heineken in Engeland adverteert met de slagzin 'Heineken refreshes the parts other beers can't reach' (Heineken verkwikt die delen die andere bieren niet kunnen bereiken), zodat men zich voorgeno men heeft nooit meer een boottocht te ondernemen zonder blikjes Heineken bier aan boord. Ofschoon Venetië (Italië) een stad is met veel kanalen, is het niet mogelijk alle bierbezorging per boot te laten ge schieden. Derhalve legt de boot zo dicht mogelijk bij het afleveringsadres aan, waarna twee mannen met behulp van een soort steekwagen het af te leveren bier naar het desbetreffende adres moeten vervoeren. Zoals u op de foto kunt zien, leveren de talrijke hoge Venetiaanse bruggen hier bij vaak nogal wat problemen op. 25

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 25