KANTINE A/WET: MODERN EN GOED In een vorig nummer van Vers van 't Vat hebt u kunnen lezen dat de kantine op het Weteringplantsoen een opmerke lijke* verbetering heeft ondergaan. Modernere apparatuur, uitgebreider assortiment en zelfbedieningssysteem hebben ertoe bijgedragen dat het per soneel bij de lunch meer aan zijn trek ken komt. Maar hoe ervaren de kantine dames het zelf, na een paar maanden in de nieuwe kantine gewerkt te heb ben? "Voor ons was het in het begin wel wennen", vertelt Mia Bammes, plaatsvervangend cheffin van de kan tine. "Vooral het afwegen hoeveel plakjes worst je moest "insealen" om tot een goede portie te komen, was in het begin een probleem. Daardoor hebben wij ook meer werk gekregen, hoewel dat weer gecompenseerd wordt doordat het met de moderne machines makke lijker werken is. Daarbij komt dat het bakken van uitsmijters veel prettiger gaat omdat het nu op een electrische bakplaat gebeurt in plaats van in koeke- pannen op het vuur. Voor de mensen zelf heeft het weer het voordeel dat alles nu niet zo vet meer is. Door het omroepsysteem hoeven wij gelukkig ook de kantine niet meer in om te roe pen dat er een ei klaar is. En het is nu mogelijk voor ons tijdens de lunchpauzes vast water op te zetten voor de thee-rondes, terwijl je vroeger moest wachten tot na de lunch. Ook de diepvriezer is erg handig: je kunt nu veel meer dingen in voorraad hebben, zodat bijna nooit iets op is. Voor de mensen is het prettig ook fruit en snacks te kunnen eten. Vroeger wis selden wij de taken onderling ook per week af, maar in de nieuwe situatie is het afwisselen leuker geworden omdat er meer taken te verdelen zijn. Er zijn natuurlijk veel meer zaken die in de eerste plaats een vooruitgang voor de lunchgasten betekenen en voor ons vrijwel hetzelfde zijn gebleven. Zoals het betalen met geld aan de kassa, in plaats van met bonnen". Was het vroeger min of meer noodzake- Vervolg op pag. 10 der gen ngt. be- an- leze ge pen ir in loor nuis die pen ner, n in sr is een een 9

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 9