hoorbeschermingsmiddelen is, blijkt uit het feit dat als, tijdens een 8-urige werkdag, gedurende een half uur de gehoorbescherming niet wordt gedra gen, het de overige zeven-en-een-half uur ook geen nut meer heeft. Gezien de resultaten van de onderzoe kingen wordt het aanbevolen gehoor- beschermers te gebruiken op plaatsen met een geluidniveau van 85 dB(A) en hoger. Motivatie "De mensen moeten zelf het belang er van inzien en mee willen werken", stelt de heer Boonen nadrukkelijk. "Om hen te overtuigen van de reden waarom het moet, is de film op alle vestigingen ver toond. Ook op introductiedagen voor nieuw personeel laten wij de film zien. Om nu te weten of het dragen van ge hoorbeschermingsmiddelen (oordop jes, oorwatten of oorkappen naar eigen keuze) effect heeft, zijn wij een half jaar geleden bêgonnen met het 'audio- metreren' in Zoeterwoude. Binnenkort zal dit een vast onderdeel van de medische keuring worden. Door in een Audiometreren met behulp van de geluid- dichte cabine. Geheel links een lid van de cameraploeg bij de opnamen voor "Je weet niet wat je hoort". geluiddichte cabine plaats te nemen, kan de zuster of broeder, die hiervoor een speciale opleiding moet hebben, meten hoe het met het gehoor van de te behandelen persoon is gesteld. De be doeling daarvan is de mensen die lawaaigevoelig zijn, er speciaal op te wijzen dat zij gehoorbeschermingsmid delen moeten dragen. Daarna volgt er elke twee jaar nog zo'n meting, waarna de gegevens door een computer ver werkt worden. Vrij snel kan dan ge constateerd worden of het gehoor achteruit is gegaan of dat het dragen van gehoorbescherming gunstige resultaten heeft opgeleverd. Met af nemend gehoor door een medische afwijking of ouderdom wordt door de computer rekening gehouden, zodat de cijfers alleen betrekking hebben op eventuele doofheid opgedaan in een lawaaiige werksituatie". Naast de maatregelen die er in het be drijf getroffen zijn, is het dus van het grootste belang zelf pok risico's te voorkomen. Door het dragen van gehoorbescher mingsmiddelen helpt u uzelf. Wees voorzichtig met uw kostbare bezit: het gehoor, voordat u niet meer wèèt wat u hoort! Het plaatsen van steigers zodat de produktie normaal doorgang kan vinden tijdens de bouw Het eindresultaat: /DU m' plaat is verwerkt boven de bottellijnen. terwijl in de hal met in- en uitpakkers, spoelmachines. krattenwassers en etiketteermachines 2.257 m2 aan platen is verwerkt De oude situatie in Bunnik, voordat geluidabsorberende plafonds aangebracht zijn 7

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 7