WINNAAR IDEEËNBUS-WEDSTRIJD TERUG UIT ITALIË De heer T.W. van der Aa werd middels een loting winnaar van de jubileumwedstrijd in het eerste kwartaal van de ideeënbus en won daarmee een vierdaagse reis voor twee personen naar Rome met toegangskaarten voor de halve finale en finale van de Europese kampioenschap pen voetbal. Bij uitzondering laten wij hieronder (enigszins verkort) zijn enthousiaste reisverslag volgen. "Na een goede 2'/2 uur durende vlucht boven een bewolkt landschap kwamen wij in Rome aan, waar een temperatuur van 24°C. heerste. Per bus werden wij naar ons hotel gebracht, gelegen aan de Via Aurelia en met in totaal 2580 bedden. Nadat wij de volgende morgen hadden ontbeten, stapten wij in de bus die ons naar Napels zou brengen voor de wedstrijd om de 3e en 4e plaats van het Europese kampioenschap voetbal. De vier uur durende busrit ging door een sterk afwisselend landschap. Te gen 13.00 uur naderden wij de stad Napels, die ook wel de vrolijkste ter wereld wordt genoemd. Napels is ge legen aan een prachtige baai met daar boven de 1267 meter hoge Vesuvius en de 1120 meter hoge Monte Somma. Wij stopten bij een burcht aan de baai die was omgebouwd tot restaurant, waar ons een maaltijd werd aange boden. Tijdens de lunch liep een straat zanger tussen de tafels door, die met zijn prachtige stem en gitaarspel ieder een in vervoering bracht. Na de maaltijd werden we verzocht in de bus te. gaan die ons een rondrit door de stad Napels zou geven, en tevens ons naar hotel Oriente zou brengen. Die middag hadden we de gelegenheid om op eigen gelegenheid door Napels te dwalen met zijn nauwe armoedige steegjes, zijn schitterende gebouwen en woelige verkeer. Maar het meest opvallende was toch de manier van leven daar, zoals de toren hoge stapels huisvuil die overal op de straten lagen en de handelaren die steeds proberen horloges en sieraden aan de man te brengen. De middag vloog veel te snel om. We moesten namelijk om 19.00 uur in het hotel zijn, om gezamenlijk naar het voetbal De heer Van der Aa (rechts) met echtgenote op een van de vele Italiaanse straatterrasjes stadion te gaan. 's Avonds op de weg naar het stadion zagen wij vrouwen sjouwen met teilen water met daarin bier en frisdrank, in de hoop deze te kunnen verkopen aan het voetbalpubliek. Bij het stadion stonden auto's met op de motorkap een tafelkleed met broodjes en fruit en op de kofferdeksel de sieraden en hor loges. Zwart-handelaren klampten iedereen aan om voetbalkaartjes te verkopen. Zij hadden een slechte dag want het stadion was maar halfvol. Nadat wij de wedstrijd hadden gezien, gingen wij met de bus terug naar hotel Oriente om de nacht door te brengen. De volgende dag bracht de bus ons weer terug naar Rome voor de finale tussen West-Duitsland en België. In Rome aangekomen kregen we een war me maaltijd waarna een rondrit door de stad volgde. De reisleider vertelde ons dat de stad door twee broers, Romulus en Remus, in 753 v. Chr. is gegrondvest. Wij zagen prachtige fonteinen, tem pels en triomfbogen, maar het meest imponeerde ons toch het Amphi- theatrum Flavium, beter bekend als het Colosseum. Het bood aan 50.000 men sen zitplaatsen en was daarmee toen, maar ook nu nog, het grootste amphi theater van de wereld. Er speelden zich vroeger massale oor logstaferelen, gevechten maar ook openbare folteringen af. De oude Romeinen geloofden vroeger, dat Rome ten onder zou gaan als het Colosseum zou vergaan. Van het Colosseum reden wij naar het Sint Pietersplein vanwaar wij een zeer fraai uitzicht hadden op de grootste en indrukwekkendste kerk ter wereld, de Sint Pieter. Maar in verband met de tijd moesten wij snel door naar het hotel om de bagage af te leveren en dan naar de voetbal wedstrijd te gaan. De finale was ook weer een geweldige belevenis die wij voor geen goud hadden willen missen. 18

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 18