HEINEKEN FANFARE TREEDT OP VOOR KONINGIN lijk om 12.00 uur te komen om nog enige keus te hebben in broodbeleg, tegenwoordig hoeft dat niet meer, al komen nog steeds de meeste mensen tussen 12uuren half één. De dames vinden het wel jammer dat zij nu minder contact hebben met de lunchgasten. Want het personeel schuift langs de balie om eten te halen en nuttigt het daarna in de kantine, aan de overzijde van de gang. Dat betekent dat bijna geen gezellige praatjes ge maakt kunnen worden, vooral niet nu de kantinedames hun zitje in de goed geventileerde keuken zelf hebben. In ieder geval was een ieder opgelucht dat de verbouwing er in februari opzat. Niet alleen omdat deze met veel stof en rommel gepaard ging maar ook omdat het lopen door de winterse buitenlucht om de kantine te bereiken niet bepaald een pretje was. Gelukkig is dat allemaal verleden tijd: het tijdperk van improviserend werken is afgelopen, het stof en de rommel werden opgeruimd, de werkmensen (met wie het gezellig praten was) zijn vertrokken en de dames van de kantine zorgen er nu dagelijks voor dat alles zo efficient mogelijk verloopt en proberen het alle lunchgangers naar de zin te maken. Tijdens het bezoek van H.M. de Konin gin en Z.K.H. Prins Claus der Neder landen aan de provincie Noord-Brabant op 24 juni, viel onze fanfare de eer te beurt hun muzikale medewerking aan dit vorstelijk bezoek te verlenen. Het bezoek van koningin Beatrix vond voor een groot gedeelte plaats in het Provinciehuis in Den Bosch.dat zij via de neergelegde vendels van de diverse Brabantse gilden betrad. Door middel van een audiovisuele presentatie "Bra bant stelt zich voor" in de Bois Ie Due zaal van het Provinciehuis, werd de koningin een beeld gegeven van leven, werken en cultuur in Brabant. Tijdens deze presentatie verleenden ook enkele solisten van het korps hun medewerking. Ter afsluiting hiervan werd het welbekende lied "Het leven is goed in het Brabantse land" gespeeld achtereenvolgens door twee kinder stemmen, het kinderkoor, Gemengd koor, en het dixieland orkest 'Sixteen O Seven'. Enthousiast zongen alle aan wezigen het lied mee. De fanfare leidde vervolgens onder de tonen van het "Brabantse land" het koninklijk paar de Bois Ie Due zaal uit naar de aula, waar de koningin en prins Claus nog enkele minuten belangstel lend bleven luisteren. Met een hand druk aan de dirigent, de heer K. van Dijck, dankte de koningin de fanfare, waarna zij nog een rondwandeling maakte langs de diverse stands die in de hal van het Provinciehuis waren op gesteld. Tenslotte nam het koninklijk paar af scheid van het Provinciehuis en kon de fanfare weer een hoofdstuk bijschrijven aan haar korte doch roemrijke historie. 10

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 10