PROVINCIALE BRANDWEERWEDSTRIJDEN NEDERLAAGTOERNOOI Op zaterdag 19 april was de Bossche brouwerij aan de beurt om de provinci ale brandweerwedstrijden te organi seren. De in totaal 2-3 ploegen, verdeeld over twee banen, hadden van half negen 's morgens tot half vijf 's mid dags werk om hun opdrachten uit te voeren. Later op de middag vond een belangrijke gebeurtenis plaats: de aan bieding van een nieuwe brandweer wagen aan de Heineken brandweer. De oude brandweerwagen kwam geheel gehuld in een zwart rookgordijn aange reden voor de bedrijfskantine. Toen de bemanning eruit vluchtte, kwam tege lijkertijd de nieuwe wagen met de bedrijfsleider aan het stuur voorrijden. Op de treeplank hield de heer Schelte- ma een toespraak en overhandigde hierna de autosleutels aan de heer Van der Luur, die al drie jaar geleden een nieuwe brandweerwagen aangevraagd heeft. Deze gaf vervolgens het sein voor een proefrit. Na deze plechtigheid verzamelden alle brandweerploegen zich in de bedrijfskantine waar de prijs uitreiking zou plaatsvinden. Eerst hield de heer Damen, als voorzitter van de jury's een inleiding, waarin hij het toe juichte dat om de twee jaar de provinci ale brandweerwedstrijden op de Heineken Brouwerij georganiseerd kunnen worden. Hij richtte een woord van dank hiervoor aan de heer Schelte- ma en sprak zijn grote waardering uit voor de wijze waarop de heer Van der Luur en zijn medewerkers, bijgestaan door het kantinepersoneel, deze dag hadden georganiseerd. Hierna reikte de heer Scheltema de prijzen uit, waarbij hij de nadruk legde op de vrijwilligheid van deze brandweerploegen. De eerste prijzen gingen naar K.V.L. Oisterwijk en Gemeente Sprang- Capelle, de tweede prijzen naar Gemeente Maarheeze en Best en de derde prijzen naar Mars-Veghel en Cehave-Veghel. Hierna werden nog vele binnenbrandjes geblust met een koel glas bier. Eveneens op 19 april vond in de kantine van de brouwerij aan de Van der Helst- straat de feestelijke prijsuitreiking plaats van het Heineken Nederlaagtoer- nooi 1979/1980 van de afdeling Biljart. Eerst somde voorzitter Karei Both de verenigingen op, die niet in de prijzen waren gevallen. Hierna gaf hij het woord aan de voorzitter van de Perso neelsvereniging, de heer E. J. van Brunschot, die de prijzen uitreikte. De winnaar van 1980, dus de vereni ging, die Heineken de grootste neder laag heeft bezorgd, werd de B.V. Tot Ons Genoegen (T.O.G.), welke werd vertegenwoordigd door de heer Klooster. Nadat de heer Van Brunschot de diverse individuele prijzen had uitge reikt, werd overgegaan tot het uitreiken van de wisseltrofee. Hiertoe dienden de winnaars van 1979 (B.V. 't Wapen van Medemblik) en 1980 (T.O.G.) een wedstrijd tegen Heineken te spelen, teneinde te bepalen wie de komende twee jaar in het bezit komt van de wisseltrofee. Beide teams behaalden 8 matchpunten tegen Heineken, zodat het gemiddelde een doorslag moest geven. Met slechts 2% verschil kwam als winnaar uit de bus de biljartvereni ging 't Wapen van Medemblik. Deze mag de wisselbeker echter drie jaar behouden, daar onze biljartvereniging het volgend jaar een jubileumtoernooi organiseert, in verband met het 40-jarig bestaan.

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 8