J. Woudboer B. Snoek J. van der Pol C.C. Wolffgramm De familie van der Pol Amsterdam-Op 28 april vierde de heer van der Pol het feit dat hij 40 jaar geleden bij Heineken in dienst trad. Dit gebeurde op 1 mei 1940 als boekhouder op de vestiging aan de Maurits- kade. Inmiddels is de heer van der Pol chef plaatselijke ad ministratie Amsterdam. Samen met zijn vrouw, dochter en zoon werd de jubilaris ontvangen door de heren Bakx, Wij- henke, Grootenhuys, Vermeulen, Kropf, Nierop, Vonk, Bolt- hof en mw. Ketting. De viering, die plaatsvond in de Kuiperij, had op uitdrukkelijke wens van de jubilaris een zo informeel mogelijk karakter gekregen. In een korte speech ten over staan van een grote groep belangstellenden, belichtte de heer Vermeulen als collega van de heer van der Pol een 30- jarige samenwerking. Vervolgens overhandigde de heer Ver meulen de jubilaris het personeelscadeau, namelijk een hor loge en enveloppe met inhoud. In zijn dankwoord zei de heer van der Pol overweldigd te zijn door de grote belangstelling, het cadeau en de goede woorden die tot hem gericht waren. Hij vatte dit samen met een variant op "Juliana bedankt", "jullie allen bedankt". De familie Woudboer Amsterdam- Op 6 mei vierde de heer Woudboer chef postkamer, het feit dat hij exact 40 jaar ge leden in dienst was gekomen op de Amstel Brouwerij. Met zijn echtgenote en twee doch ters werd de jubilaris door de heren Pahud, Kampmeijer, Van Kerkwijk, Bolthof en mevrouw Ketting ontvangen. Na het overhandigen van de enveloppe en de speld stond men even stil bij de datum van indiensttreding: vier dagen voor de oor De heer Wolffgramm (tweede van rechts) met echtgenote Zoeterwoude- Op 6 mei vierde de heer Wolff gramm zijn 40-jarig dienstverband bij de brou werij. Allereerst werd de jubilaris toegesproken door de heer Bakx. Hij memoreerde dat de jubi laris 40 jaar geleden zijn carrière begonnen was bij Amstel. Hij dankte de heer Wolffgramm voor zoveel jaren trouwe dienst in de belangrijke sector van het incasseren van vorde ringen en decoreerde hem met de gouden speld en overhan digde de enveloppe. Hij wenste hem tenslotte het allerbeste toe voor de maanden dat de jubilaris nog bij ons zal werken. Omdat tijdens de lunch nooit over het werk werd gesproken, wilde de heer Matser als volgende spreker, dat nu ook niet doen. Daarom richtte hij zijn toespraak op de mens Wolff gramm. Alle waardering en begrip had hij voor de wijze waar op de jubilaris alle aanvallen tussen Ajax en Feyenoord altijd wist af te slaan. Hij vond hem altijd vriendelijk en uiterst correct. De wederzijdse waardering werd uitgedrukt in een draagbare t.v. met afstandsbediening. Zijn toespraak werd besloten met de woorden: 'Waarom moeten wij de jubilaris feliciteren? Dames en heren, chefs en directie, u gefelici teerd met Wolffgramm'. Hierna kwam de heer Hulzebos aan het woord die de jubilaris bedankte voor de afgelopen tien jaar en zijn waardering uitsprak voor het maken en inzenden van vele cryptogrammen, al dan niet met fouten. Namens het personeel bood hij een paar ligstoelen aan en een sport- vissersboek. In zijn dankwoord liet de heer Wolffgramm weten dat hij destijds voor tijdelijk aangenomen was om een achterstand weg te werken maar er nog steeds was omdat hij er nog mee bezig was. Hij zei blij te zijn de overgang naar Rotterdam meegemaakt te hebben omdat hij daardoor nog meer vrienden en vriendinnen had gemaakt. Zoeterwoude- Op 9 mei vierde de heer Snoek zijn 40-jarig jubileum. Door omstandigheden werd dit jubileum samen met zijn echtgenote en kinderen en enkele collega's in besloten kring gevierd. De jubilaris werd als eerste toegesproken door de heer Kraaijo, die de loopbaan van de heer Snoek de revue liet passeren, gestart in de bottelarij in Rotterdam en later in de mouterij, werd de heer Snoek in 1974 overgeplaatst naar Zoeterwoude als assistent brouwer. Nadat de gouden speld en de enveloppe overhandigd waren, nam de heer Talmon het woord. Hij memoreerde dat hij de jubilaris nog niet zo lang kende maar bestempelde hem wel als een van de "laat- Verkerk een mooie bos bloemen kreeg. "Van harte proficiat" waren de woorden van de heer Bliek, die hem namens de be- drijfsledengroep toesprak en hem eveneens een cadeau onder couvert aanbood. Tenslotte dankte de jubilaris voor de overweldigende belangstelling, de gesproken woorden en de cadeaus. log zou uitbreken. De heer Woudboer die als krullenjongen in de kuiperij is begonnen, is eigenlijk kuiper van beroep, een vak dat bijna niet meer voorkomt. Vervolgens heeft hij in de timmerwinkel, als bijrijder op de expeditie en later als chauf feur gewerkt, waarna hij in 1970 op de postkamer van het Weteringplantsoen terecht kwam. Op de receptie in de Kui perij zei de heer Bolthof blij te zijn met een 40-jarig jubileum omdat te verwachten valt dat dit in de toekomst niet vaak meer zal voorkomen. Volgens de heer Woudboer waren zijn veertig dienstjaren echter snel voorbijgegaan. Hierna kregen de aanwezigen de gelegenheid de familie Woudboer de hand te drukken en hen nog veel goeds toe te wensen. 21

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 21