BROUWHUIS 2 ZOETERWOUDE „GELANCEERD" E-TEKEN GARANTIE VOOR CONSUMENT BLIKSEMACTIE VOOR LEKKERKERK Een grootschalig bedrijf als Heineken vertoont in de ogen van sommigen wel eens wat "ambtelijke" trekjes. Procedures, voorschriften en regels lijken niet altijd op de "menselijke maat" af gestemd, maar zijn nu eenmaal nodig om een grote organisatie goed te laten functioneren. "Iets regelen" kost binnen een grote organisatie dan ook vaak meer tijd dan menigeen lief is. Dat er echter binnen het grote Heineken concern ook wel degelijk blik semsnel gereageerd kan worden bleek enige weken geleden. Het door de gifvondst gedupeerde dorpje Lekkerkerk moest snel een oplossing vinden voor de drink watervoorziening aan ruim hon derd gezinnen in de besmette westwijk. Via het Rijksinstituut voor de drinkwatervoorziening bereikte Heineken het verzoek om drinkwater te leveren. Op een donderdagmiddag werd met het gemeentebestuur van Lekkerkerk de principe-afspraak gemaakt. Nog geen vierentwintig uur later reed de eerste vrachtwagen met ruim tweeduizend kratten liter flessen water Lekkerkerk binnen. Vrumona in Bunnik had kans ge zien om in zeer korte tijd bottel capaciteit vrij te maken, nieuwe flessen en kratten klaar te zetten en twee vrachtwagens voor Lekkerkerk te laden. In de daar opvolgende dagen heeft men in Bunnik nog regelmatig bestel lingen "water" ontvangen en uit gevoerd. Met ingang van 1 juli aanstaande zal er een nieuwe aanduiding op de etiketten van Heineken en Amstel bier staan. Het zogenaamde "e-teken" is een in de E.E.G. gebruikt symbool dat waarborgt dat een door de overheid gecontroleer de afvulling heeft plaatsgevonden. Daarmee heeft de consument de garan tie dat een fles, of andere verpakking, inderdaad de vermelde hoeveelheid be vat. Het "e-teken" is niet verplicht maar biedt de mogelijkheid aan fabrikanten het te voeren als hun afvulapparatuur door de overheid "het IJkwezen" ge controleerd is. Het "e-teken" staat op het Heineken etiket achter de inhouds- aanduiding; op het Amstel etiket staat het teken in het rode vlak. Ook de Vru- De ingebruikname van Brouwhuis 2 in Zoeterwoude is aan de betrokkenen niet onopgemerkt voorbij gegaan. Met een feestelijke en wat ludieke bijeen komst op 29 april jongstleden werd de capaciteitsuitbreiding gevierd. De heer F.L. van Rooyen van HTB wees er in zijn toespraak op dat met de ingebruikname van Brouwhuis 2 de capaciteit is uit gebreid tot 6,5 miljoen hectoliter per jaar en dat dit aan het eind van 1980 zo'n 8 miljoen hectoliter zal zijn. Bij de totstandkoming van Brouwhuis 2 zijn de laatste ontwikkelingen op technisch gebied verwerkt, waardoor er een aan tal verbeteringen ten opzichte van Brouwhuis 1 konden worden gereali seerd. Bedrijfsleider R.W. Welmers werd tenslotte uitgenodigd om middels een druk op de knop de "lanceer- inrichting", die hem door HTB werd aangeboden, in werking te stellen. Onder veel hilariteit werd de hop in een wortketel "geschoten", wat tot een "wild" brouwsel leidde. De heer Wel mers dankte op zijn beurt de heer van Rooyen voor de totstandkoming van Brouwhuis 2 en was daarnaast ook de andere afdelingen en functionarissen erkentelijk voor hun bijdrage. Met een glas bier werd daarna door de aanwe zigen het nieuwe Brouwhuis ingewijd. mona produkten dragen sinds begin 1980 het "e-teken", terwijl de produk ten van de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland in de loop van dit jaar even eens voorzien zullen zijn van het "e- teken". 11

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 11