VOOFTELCK WAT WILS" OP JAARFEEST AMSTERDAM Het personeelsfeest voor werknemers uit Amsterdam en Zwolle was ook dit jaar een groot succes. Behalve de werk nemers waren op de feestavonden op 22 en 23 februari ook de gepensio neerden weer aanwezig en voor het eerst tevens de werknemers van de concerndrankengroothandels van Am sterdam, Haarlem, Beverwijk en Alk maar. Na het welkomstwoord van voorzitter E.J. van Brunschot werd de spits afge beten door Magiër Mantra en Jomanda die met hun Mysterieshow een huive ringwekkende act opvoerden, die menigeen in de zaal deed griezelen. Daarna kwam op de eerste avond Jos Ghysen als komisch voordrachtskun stenaar ten tonele en op de tweede avond Ome Kees uit Bunnik. Hierna kwam het klapstuk van de avond: Brasil Tropical. Deze groep liet het publiek genieten van, zoals het pro grammaboek aankondigde, de meest exotische show ter wereld. Het was een feest op zich te zien hoe zij met hun bruisende energie het publiek wisten te bespelen, zodat aan het eind van hun sprankelende optreden niemand uit de zaal, die daartoe verzocht werd, aarzel de zich op het toneel in woeste samba te storten. Het duurde dan ook niet lang of de dansvloeren stroomden vol. Aan vari atie op muzikaal gebied was geen ge brek: in de diverse zalen speelden de orkesten Black Lake, Trio Hellenique en de Dutch Swing College Band, terwijl er voor de meer jeugdige bezoekers een Pioneer Drive-In show was. Velen beproefden hun geluk op de mini-kermis met onder andere ballen gooien of ringwerpen, want alle geluk kigen maakten immers kans later op de avond in de loterij een van de tien hoofdprijzen te winnen. Ook was het mogelijk zich door de sil houetknipper te laten vereeuwigen of zich door de waarzegster de toekomst te laten voorspellen. En om even te be komen van het feestgedruis kon men terecht in de middenzaal, waar leuke tekenfilmpjes werden vertoond. Al met al: op beide avonden in de Am sterdamse Rai voor "elck wat wils". 14

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 14