BELGEN DRINKEN STEEDS MEER HEINEKEN BIER Heineken is reeds tientallen jaren aanwezig op de Belgische biermarkt. Aanvankelijk kwamen onze produkten er wat moeizaam van degrond,te meerdaarBelgiëeen land is met een zeergrote eigen biercultuur.Tot voor kort waren in dit kleine landje maar liefst 365 brouwerijen te vinden. Dit is natuurlijk niet zo verwonderlijk als men het Bourgondi sche bloed in aanmerking neemt dat vele Belgen door de aderen stroomt en dat nu eenmaal gemakkelijker aanspoort tot ple zier en gezelligheid. Een land waar ons bier dus ook uitstekend thuishoort. Met name de laatste jaren neemt Heineken bij onze zui derburen steeds meer een eigen plaats in. Over de activiteiten van Heineken België N.V. leest u in onderstaand verhaal meer. HEINEKEN WINT TERREIN IN BELGIE Als we op de ochtend van de zesde de cember jl. het kantoor van Heineken België N.V. betreden, gelegen boven de Heineken Hoek aan de Antwerpse Keyserlei, is men daar druk bezig met een verbouwing. We banen ons een weg langs veel stof, bakstenen en al het an dere ongerief dat een verbouwing nu eenmaal met zich meebrengt. Hier en daar is al enigszins te zien hoe het resul taat uiteindelijk zal worden. Als alles klaar is, zal Heineken België N.V. over een kantoor beschikken waarmee het voor de dag kan komen, wat gezien de huidige expansieve ontwikkeling van deze Heineken enclave ook wel nodig is. Voordat we hier verder op in gaan, volgt hier eerst wat voorgeschiedenis van Heineken in België: Als eerste importeur van Heineken trad aan het eind van de dertiger jaren de heer N. Wagner op. Hij beleverde echter slechts twee klanten, namelijk Grand Hotel de Londres en de Chemineau, allebei in Antwerpen. In 1948 werd de vertegenwoordiging aan de Compagnie Nectar te Brussel gegeven. Deze deed nogal veel met Cristal Alken, Orval en nog vijftig andere produkten, zodat er weinig aandacht voor Heineken over bleef. In 1951 werd de heer R. Kortleven in dienst genomen. Er kwam een depot in Antwerpen waarover hij de leiding kreeg. Zes jaar later nam Heineken het depot van Nectar in Antwerpen over, met inbegripvan het personeel, het ma teriaal en de verkoop van de diverse pro dukten. De naam werd toen veranderd in Heineken Import België. Toch ontwikkelde de omzet zich nietzo- als men graag gezien zou hebben. Hier voor waren verschillende redenen aan te wijzen. In de eerste plaats zette men zich nogal af tegen Nederland; het Ne- Het kantoor van Heineken België N.V. gele gen boven het restaurant Heineken Hoek aan de Keyserlei in Antwerpen. derlandse bier werd lange tijd 'fluitjes- bier' genoemd, hetgeen wil zeggen heel slap bier. Ook bevorderde de verkoop prijs van Heineken die hoger was dan van een Belgisch biermerk de populari teit nu niet bepaald. Er werden verder slechts sporadisch leningen verstrekt en er was geen doorstroming van het produkt bij de groothandel en detail handel hetgeen de kwaliteit niet altijd bevorderde. Daar kwam nog bij dat de distributie zeer duur was, doordat met een groot aantal kleine klanten werd ge werkt. 4

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 4