In Memoriam Mr. D.U. Stikker Op maandag 24 december 1979 overleed Mr. D.U. Stikker op 82-jarige leeftijd. De heer Stikker trad op 1 juli 1935 in dienst van Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij als directeur van de vennoot schap. In 1948 verliet hij Heineken wegens zijn benoeming tot minister van Buitenlandse Zaken. In de vooroorlogse jaren trad de heer Stikker vooral naar voren bij de uitbouw van de internationale mogelijkheden voor ons concern. De basis voor de na-oorlogse ontplooiing was door hem gelegd. Toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak stond het commer ciële gedeelte van de hele bierexport onder zijn supervisie. Zijn werkterrein en activiteiten breidden zich na 1940 aan zienlijk uit. De heer Stikker heeft dank geoogst van alle Nederlandse brouwers, voor de wijze waarop hij in de moeilijke oorlogsjaren leiding heeft gegeven als voorzitter aan het Centraal Brouwerij Kantoor, de overkoepelende nationale instelling van alle brouwerijen. In 1941 heeft hij het Sociaal Brouwerij Centrum opgericht; een organisatie van samenwerkende brouwers op sociaal gebied, naast het C.B.K., dat de econo mische kant van het brouwerij bedrijf behartigt. Bij de behandeling van sociale problematiek in dit centrum kwam hij in contact met de voormannen van de werknemers. Uit deze relatie is voortge komen de alom bekende Stichting van de Arbeid, een overlegcentrum waarin werk gevers en werknemers te zamen komen en sinds jaren voor een evenwichtige ontwikkeling in de arbeidsverhoudingen in Nederland probeert te zorgen. Ook Stikker's inzet na de oorlog is voor de onderneming Heineken van het grootste belang geweest. De contacten met inter nationale deelnemingen werden hersteld en uitgebreid, de export werd geleidelijk weer op gang gebracht. Met de heer Stikker is een mens met een warm hart, een groot verstand en een ruime belangstelling voor alles en ieder een heengegaan. Zoals hij zijn taak heeft volbracht is hij het voorbeeld geweest voor ons allen. Wij bij Heineken zullen hem altijd met diepe genegenheid en be wondering blijven herinneren. De Raad van Bestuur

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 3