DE HEINEKEN FANFARE IN OPMARS Nu u al diverse malen in Vers van 't Vat iets over de Heineken Fanfare hebt kun nen lezen, willen wij u ook de geschie denis van de fanfare niet onthouden. De oprichting In 1958 verzocht de heer Honig, direc teurvan Heineken, de personeelsvereni ging van Den Bosch na te gaan of er onder het personeel mogelijkheden waren een harmonie of een fanfare op te richten. De muzikale capaciteit was daarvoor echter niet toereikend. Wel kon er een tamboerkorps opgericht worden. Bij de oprichtingsdatum, 30 no vember 1959, bestond dit korps uit 24 le den. Weliswaar nog zonder instrumen ten, uniformen of instructeur, maar dit vormde geen belemmering voor de leden die een enorm enthousiasme aan de dag legden. Als mascotte werd kort na de oprichting een bok gekozen, Kees Pils. Nog steeds vormt een bok als mas cotte, sinds kort is dit Hein V, een grote attractie. Nadat als instructeur de heer P. de Leeuw was aangetrokken, die veel mu ziek zelf componeerde, brak na een jaar de dag aan van het eerste optreden. Dit gebeurde bij een speciale gelegenheid: het afscheid van de heer Honig op 29 september 1960, waarvoor de heer De Leeuw de "Honigmars" had gecompo neerd. Het tamboerkorps groeide uit tot een 40- man tellende vereniging en behaalde al spoedig uitstekende resultaten, zoals reeds in 1963. Op het concours P.T.T. Harmonie behaalde men de eerste prijs, waarbij men van de 30 te scoren punten tot 28 kwam. Dat het korps zeer gedisciplineerd was, blijkt wel uit de woorden van een com mandant van de Rijkspolitie te Terborg bij de viering van het 550-jarig bestaan van Terborg: "Ik ben ontroerd dat een zestigtal Brabanders op één simpel fluit je bereid is een gezellig café te verlaten om zich binnen vijf minuten weer in marsorde op te stellen". Toen men zich muzikaal zo goed wist te handhaven op allerlei concoursen, vond men het wenselijk het korps tot een fan fare uit te breiden. Advies werd inge wonnen; de directie verklaarde zich ac- coord en dit leidde op 20 februari 1966 tot de oprichting van de Heineken Fan fare. De heer K.F.A.M. van Dijck, bij wie het advies over de eventuele oprichting was ingewonnen, verklaardezich bereid als dirigent de fanfare te leiden. Dat de fanfare zich met deze leider zeer geluk kig kon prijzen blijkt wel uit de staat van dienst waar de heer Van Dijck op kan bogen. Kapelmeester van het Muziek korps Troepenmacht in Suriname, On derkapelmeester van de Koninklijke Mi litaire Kapel en Kapelmeester van het Fanfarekorps der Genie. In een zeer kort tijdbestek wist hij de fanfare zodanig op te leiden dat zij haar eerste concert kon geven en wel op 5 november 1966. Inmiddels was er uit het korps ook nog een blaaskapel geboren, oorspronkelijk "Cambrinus" geheten, later "Heinbrau Muzikanten". Zij traden met veel suc ces op en brachten, gekleed in een pas send uniform, voornamelijk Beierse blaasmuziek ten gehore. Een aantal ja ren geleden is deze kapel echter opge heven. Nog steeds onder leiding van de heer Van Dijck treedt de Heineken Fanfare veelvuldig op zoals bij de Grand Prix te Zand voort, Europacupvoetbalwedstrij den, de Indoor Brabant, de Kerstsamen- zang in de Baseliek van SintJan, bij kof- fie-concerten, voor Personeelsvereni gingen en uiteraard blaast zij een vrolij ke noot bij het carnavalsgebeuren. De nu zeventig leden tellende fanfare komt momenteel uit in de Ere-afdeling, de een na hoogste afdeling voor fanfare van de Koninklijke Nederlandse Muziek Fede ratie, terwijl de drumband uitkomt in de hoogste afdeling van de K.N.F., de Wim pelafdeling. Op de foto's ziet u een aantal uniformen uit de fanfare-historie.

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 17