HEINEKEN FttNEARE VIERT TWINTIG-JARIG BESTAAN MET JUBILEUM CONCERT Na het aanbieden van de sousafoons wenst de heer Heineken geluk aan de heer De Mug voorzitter van de Heineken Fanfare. "Happiness all over the world" (de Hei neken Mars), de openingsmars van het fanfare-optreden. Bij het spelen van "Trombone Contrasts" en "Trumpeter's Holiday" bleek dat de betrokken muzi kanten door kleine wijzigingen van het nieuwe uniform geheel van uiterlijk kon den veranderen. De fanfare eindigde haar jubileumconcert met de mars "Ein- zug der Gladiatoren", waarna elk lid van de fanfare bloemen kreeg aange boden. Een gezellige receptie in de Pleinzaal van het Casino vormde het sluitstuk van de viering van het 20-jarig bestaan van de Heineken Fanfare. Door enkele kleine wijzigingen, wordt een geheel ander uniform gecreëerd. De Heineken Fanfare hield in verband met haar 20-jarig bestaan op zaterdag 24 november jl. een jubileumconcert in de Schouwburgzaal van het Casino in Den Bosch. Het had voor deze gelegen heid als speciale muzikale curiositeit het Utrechts Byzantijnse Koor uitgenodigd. In zijn welkomstwoord heette de voor zitter, de heer A. de Mug, alle aanwezi gen, maar in het bijzonder de heer A.H. Heineken met andere directieleden en een afvaardiging van het Gemeentebe stuur van harte welkom. Het optreden van het Utrechts Byzantijns Koor vond voor de pauze plaats en oogstte veel bij val van het publiek. Vooral de nummers Ta Zabilily Snihy en Zakoewala spron gen er hierbij uit. Dit vocale gedeelte werd besloten met het gezamenlijke op treden van het koor en de fanfare. Na de pauze sprak de heer Heineken de fanfare toe. Hij begon zijn toespraak met de hartelijke gelukwensen in verband met het 20-jarig bestaan. Voorts memo reerde hij onder meer dat de heer J. Honig in 1958 de Bossche Personeels vereniging gevraagd heeft de mogelijk heid te onderzoeken of een Heineken Het gezamenlijke optreden van de Heineken Fanfare en het Utrechtse Byzantijns Koor. tamboerkorps of iets dergelijks be staansrecht zou hebben. Dat deze mo gelijkheid er was, blijkt uit dit jubileum. "Maar niet velen hebben toen kunnen vermoeden dat binnen twintig jaar deze vereniging zó zou uitgroeien tot een drumband èn een fanfare en dat haar prestaties zouden liggen op zó hoog niveau!", aldus de heer Heineken. "Want", zo vervolgde hij, "wist u dat onze fanfare uitkomt in de Ere-afdeling van de K.N.F., de Koninklijke Nederland se Muziek Federatie, en onze drumband in de hoogste afdeling van de K.N.F., na melijk de Wimpelafdeling?". De heer Heineken vond een extra compliment zeker op zijn plaats, aangezien deze be- wonderingswaardige prestatie bereikt is door de voortdurende inzet en toewij ding van het bestuur en alle leden en door de hoge kwaliteit en het enthou siasme van de instructeurs. "Door uw optreden heeft u geholpen de naam van de onderneming, niet alleen regionaal, maar ook ver daar buiten, nog meer klank en bekendheid te geven." Nadat de heer Heineken de presentatie van de fanfare met de nieuwe uniformen werkelijk voortreffelijk genoemd had, bood hij namens de Raad van Bestuur twee nieuwe instrumenten aan. "Om in het vervolg de naam Heineken nog hó ger te kunnen houden, mag ik u hierbij de twee 'letterlijk hoogste' fanfare-in strumenten aanbieden die er bestaan, namelijk twee sousafoons." De sousafoons werden direct hierna in gewijd bij het spelen van de mars 16

Vers van 't Vat | 1980 | | pagina 16