Wim Bartels: „Brouwproces anno 1920 verduidelijkt het moderne bierbrouwen." NIEUWE CONSUMENTEN FOLDER IS UIT De nieuwe consumentenfolder is uit. Er wordt uitgebreid informatie in gegeven over het brouwproces en de geschiedenis van het bier. Tevens komt hierin ook de glas- en bierbehandeling ter sprake. Het doel van de folder is uitgebreider dan voorheen uitleg te geven over het brouw proces en alles wat daarbij komt kijken. Omdat men van mening was dat de ande re voorlichtingsfolders van Heineken niet volledig meer waren, is men tot het ont werp van een geheel nieuwe consumen tenfolder gekomen. Hans Bishoff illu streerde het brouwproces met schitte rende tekeningen. Wij hadden een ge sprek met Wim Bartels, art-director van het reclame-bureau FHV/BBDO en Hans Bishoff over de totstandkoming van de folder. Voor geïnteresseerden is deze na de feestdagen bij de portiers van de ver schillende vestigingen verkrijgbaar. "Het was de eerste keer dat wij met een consumentenfolder geconfronteerd werden," aldus Wim Bartels van FHV/ BBDO. "Men vertelde ons dat de fol ders en kaarten over het brouwproces die na de rondleidingen, of op beurzen en scholen werden verstrekt, toch niet helemaal meer voldeden. Nu hadden we het al eens over boekjes gehad die alle aspecten van het bier zouden be lichten. Eén van deze boekjes zou dan helemaal aan het brouwproces gewijd zijn; we hadden er dus al wel ideeën over." De art-director, illustrator en afgevaar digden van Heineken gingen met elkaar om de tafel zitten om te praten over de opzet van de folder. Men kwam over een een soort consumentenfolder te maken op afficheformaat, die men in De schrootmolen elkaar kan vouwen en als een soort boekje uitdelen. De ene zijde van de folder werd bestemd voor algemene informatie; de geschiedenis van het bier en van Heineken, informatie over het assortiment, de bierbehandeling en hoe een glas bier te serveren. De andere zijde van het vel werd helemaal benut voor de uitleg van het brouw proces, verduidelijkt en opgefleurd 5

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 5