Fotoclub Heineken Rotterdam ZWOLSE PERSONEELSVERENIGING BESTAAT TIEN JAAR In oktober had de fotoclub Rotterdam als verplicht onderwerp 'perspectief'. De winnende foto is van Frans van der Zandt. Het gebouw is het Shell-kantoor in Rotterdam. De maker is er prima in geslaagd om het verplichte onderwerp uit te beelden. Vooral de 'weglopende' lijnen van de ramen verdienen de aan dacht. De kleur is vrij egaal gehouden. Indien men interesse heeft de avon den van de fotoclub te bezoeken: iedere donderdagavond in de Raads- kelder te Rotterdam. De foto van de maand september is van Ruud van der Snoek, groep Junior. Pose en gezicht zijn bij een portret na tuurlijk het belangrijkste en daar is goed aan voldaan. Het is een buiten opname en door de juiste tijd (snel) en diafragma-instelling is de achtergrond erg rustig geworden. Een minpuntje vond de jury de schouder welke wat uit gebeten is. Bij de klasse Junior worden dergelijke foutjes niet zo zwaar aan gerekend als bij de gevorderden. De foto van de maand oktober is van Herman Mahieu: groep Gevorderden C. Deze foto werd afgedrukt met twee negatieven, namelijk eerst de vrouw, waarbij het linkergedeelte werd afge dekt, daarna de duiven, waarbij de reeds belichte vrouw werd afgedrukt. Mahieu is hierin prima geslaagd en heeft er een harmonisch geheel van ge maakt. M- t i t De personeelsvereniging van onze Zwolse vestiging herdacht in oktober jl. haar tienjarig bestaan. Om aan dit ge beuren een enigszins feestelijk tintje te geven, had het actieve bestuur op vrij dag 26 oktober een gezellige avond in het Zwolse Kegelhuis georganiseerd. De ruim 120 personen, leden met hun introducé's, allen volgens kegelvoor schrift geschoeid, werden onderhet ge- genot van een lekker kopje koffie door voorzitter Wim Stolte hartelijk welkom geheten. Deze sprak er zijn voldoening over uit, dat zo velen aan de uitnodiging tot het bijwonen van deze viering ge hoor hadden gegeven. Voorts ont vouwde hij het programma voor deze avond: de aanwezigen zouden voor het spelen van een korte competitie, waar aan enkele leuke prijzen waren verbon den, worden ingedeeld in gemengde groepen van tien dames en heren. Na de prijsuitreiking kon men naar hartelust gaan kegelen of een dansje maken, ter wijl men tussen de bedrijven door kon genieten van een natje en een droogje, kortom, een programma voor "elk wat wils". Nadat men zich een beetje vertrouwd had gemaakt met de kegeltechniek, brak "het uur van de gerechtigheid" aan, tijdens welk vele verwachtingen op het gebied van een goed resultaat om ver werden gekegeld! Maar goed, de echte kegelkenners wisten veelal op uitgekiende wijze talrijke punten te scoren. Tenslotte behaalden de dames Koopman, Hoogezand, De Visser en Van de Berg, alsmede de heren Leefe- rink, Van Dijk, Kemerink en Teeken de hoogste punten, waarmee zij de uit geloofde prijzen in de wacht sleepten. Het behoeft geen betoog, dat als gevolg van deze inspannende ontspanning, het sublieme koud buffet alle eer werd aangedaan. Ook van het gevarieerde concern-drankenassortiment werd - overigens gepast - gebruik gemaakt. Rond middernacht kondigde voorzitter Stolte het einde van de feestelijkheden aan en kon het bestuur op een bijzon der geslaagde viering terugzien van het tienjarig bestaan van de Personeels vereniging Heineken Zwolle. De heer P. van Basten, horecavertegen- woordiger in Zwolle, hier in actie op de kegelbaan. 35

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 39