ho -J 1. weekdier, weekdier, weekdier, week dier 2. merkteken, soort schrijftafel, gift aan bedelaar, zangvogel, donder van één bliksemstraal, barbaarse verniel- woede, metaalachtig slijpmiddel 3. voor het eerst optreden, armen en benen, eekhoorn, rivier in Rusland, nietig verklaren, beroep, oppervlakte- maat 4. smalle schort, bijna rechtstandig, die rengeluid, afstandsmaat, ronde kaas soort, plaaggeest, plaats in N. Ameri ka, maanstand, onvriendelijk, muziek noot 5. pootaardappel, geheel de Uwe, be woner uit provincie-hoofdstad, harde klap, zangstem, modern scheld woord, welvaartsperiode, zachte stof uit (schape)vacht, heer, beschermd tegen kogels 6. laatstleden, meisjesnaam, steen, pluim op dameshoed, de adem inha len, predikant, woordenrijkdom, de oudste, atoom met elektrische lading, aartsbisschop, uitroep 7. uitroep van pijn, bid, schermbloemige plant, water in Friesland, wereldzee, bovendien, soort aansprakelijkheid, scheepsmaat, gekeperde grove kle dingstof, water in Brabant, mannelijk rund, godsdienst, 1/24 etmaal 8. Ned. Televisie Stichting, opgenomen geld, nieuwerwets, hetgeen ik getuig, hete woestijnwind, gebouwinAmster- dam, koningstitel, directeur van een lyceum, soort uitheems rund, deel van oor, kanaalpeil, windrichting, keg. 9. eiland in Zd. Holland, verklaring, ge neesmiddel, reus, afgesloten klasse, kastijden, voorzetsel, mannelijk dier, ik 10. betaalmiddel, kuur, slot, grote kerel, leidraad in boekformaat, edelgas, mannelijk dier, zijrivier, soort schaat sen, in orde, deel van de Bijbel, nieuw 11. oude lengtemaat, het kiezen, deel van de Bijbel, aantekening onder aan de bladzijde, frans voegwoord, schoon vader van Jacob, voorzetsel, plaats in Zweden, regeringsreglement, in het midden brengen, onbepaald voor naamwoord, tegenstelling, ijzer houdende grond 12. eiland in Indonesië, militaire rang, werelddeel, meervoud, pret, eiland in de Middellandse Zee, koraaleiland, vermoeid, kleine teug, hoofd van de R.K. kerk, meisjesnaam, godin, soort onderwijs 13. wat zal men ervan zeggen, eenheid van arbeidsvermogen, jongensnaam, volmaakt, voegwoord, wilde haver, uitroep, vreemde titel, kraan, dop, uit holling in muur, dorp in Drente, drank, bond, mannetjesbij 14. Europeaan, groente, vervoersmiddel, voegwoord, maanstand, godsdienst, niet wetend, elk, windrichting, kle dingstuk, militaire rang, schrijftafel, muzieknoot 15. tuinbloem, componist, sprekende vogel, familielid, rommel, woonschip, doelpunt, dierengeluid, vreemde munt, gereedschap, schatten 16. aartsbisschop, vulkaan op Sicilië, wijde jas, bijwoord, muzieknoot, voor zetsel, oud beroep, Joodse Staat in Palestina, tijdelijk heersende smaak, nagelbloem, Europese Economische Gemeenschap 17. Nieuw Verbond, noodzakelijke zelf verdediging, station in Amsterdam, plaats waar men inrijdt, hert, ouder wets snoepje, inhoudsmaat, grote ruimte voor diners, voegwoord, grote soort den, schaakstuk 18. bezit van boer, weerstandsvermogen, wintervoertuig, hetzelfde, plaats in Overijsel, naam geven, grote water vlakte, gereedschap, wild zwijn, en anderen, reuzenslang 19. plaats in Drente, verwijde uiteindevan een buis, streling, bewoners van land in Zuid-China, telegraaf restant, scheikundig element, telwoord, zeil kleiner maken, ons inziens, plaats in Overijsel, teer, familielid, uitgave 20. vertalen, korting, loot, zachtzinnig, wedstrijd, kindergezicht, paddestoel, melkdrank, pastei 21. muzieknoot, Rotterdamse Tram, vis eter, Chinees gerecht, als onder, mid deleeuwse geheime rechtbank, spil, inwoner uit Afrika, koor, godsdien stige groep, van bepaalde houtsoort, deel van de Bijbel 22. jongstleden, vastbeslotenheid, schoorsteenzwart, Europeaan, ont kenning, elektrisch verschijnsel, staat in N-Amerika, glimmer, rivier-kronke ling, naam van sleutelslot 23. werktuig ter bepaling van de door zichtigheid van de lucht, maanstand, vlaktemaat, onmeetbaar getal, kanton in Zwitserland, werkelijk, het grootste deel, tropische vrucht, toornig, meis jesnaam 24. rijstbrandewijn, ten bedrage van, strelen, niveau, scherp veroordelen, stukje geroosterd vlees aan stokje, vreemde adellijke rang, kerkelijk ge bruik, schuin lopen, krachtseenheid, bijwoord, duikereend, voorzetsel 25. Rotterdamse Lloyd, kunstleer, knorre pot, scheepsattribuut, volhardend, namelijk, Duitse vennootschap, mu zieknoot, eekhoorn, dagelijks voedsel van meel, rivier in Oostenrijk, wortel, wintervoertuig 26. tennisterm, godheid, min of meer zelf standig klooster, indeler van thermo- meterschaal van 0° tot 80°, losgelaten draad, herrie, telwoord, Bijbelse naam, vrucht met harde bolster, dap perheid, tegenhanger van Sien, uit roep, maanstand, muzieknoot 27. Zigeuner (zonder T), deel van de Bijbel, let wel, beroemde Griekse schilder, met zuur tekenen op metaal, ook, vreemdelingen heerschappij, vervoersmaatschappij, en dergelijke, mannelijk dier, rivier in Frankrijk, Sociaal Bouw Fonds 28. gehoormeter, gistingsmeter bij wijn bereiding, gebied van een bisschop, voorzetsel, lidwoord, water in Fries land, eerstkomende, jongste, uitroep van aansporing, Interkerkelijk Over leg in Radio Zaken 29. de onbekende, gehoornde bosgod, van dezelfde soort, beslist, landbouw gereedschap, titel, vreemde munt, grenzen, Romeinse keizer, water (Frans), trek, titel, UEdele 30. zee- en riviervis, klein zeevisje, Gede puteerde Staten, maanstand, rivier in Duitsland, muzieknoot, tijdmaat, Republiek der Z-Molukken, onder steunen, zinnebeeld van huwelijks liefde, voormalig eiland 31. uniek, vreemde munt, landhuishoud kundige, familielid, tijdperk, wortel, onbrandbare delfstof, rijgsnoer, paar- deziekte, bijwoord, plaats in Drente 32. lange dikke plank, afstandsmaat, havenstad, voorzetsel, bevroren water, papegaai, Italiaanse volksdans, wankel, licht 2-wielig karretje door iemand getrokken, gevangenis, plaats in Duitsland 33. dat is, plant, dierenroep, jongens naam, rivier in Frankrijk, lustoord, schiereiland Spanje en Portugal, ouderwets snoepje, land in Europa, dierenroep, wat bijeenhoort, muziek noot, persoonlijk voornaamwoord 34. afstandsmaat, fijn weefsel, open bos- strook, plaats in Gelderland, fijnweef sel, Nederduits, getal, onvast slapen, geëtste plaat, Russisch staatsman

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 31