PUBLIEKSTREKKER BI] UITSTEK In toenemende mate wordt er een beroep gedaan op parachu tisten om evenementen op te luisteren. Zij trekken publiek en zorgen voor een boeiend spektakel. Het Pepsi-Para-Team doet daar nog een schepje bovenop. Hoe dat gebeurt, leest u in dit artikel. PEPSI-PARA-TEAM bruik van de benodigde uitrusting hier bij is inbegrepen. Om ieder misverstand te voorkomen.... Het Pepsi-Para-Team heeft weliswaar nauwe banden met Pepsi, maar ope reert geheel zelfstandig. Wie belang stelling heeft voor een demonstratie, kan voor inlichtingen en prijsopgaven terecht bij de leider van het team, de heerT. Pleiter, Pepsi-Para-Team, Post bus 64, 3960 BB Wijk bij Duurstede, telefoon 03435 - 21 97. "Pepsi in de publiciteit" In de maanden mei tot en met septem ber 1979 heeft het Pepsi-Para-Team ruim veertig demonstraties verzorgd. En jaarlijks neemt de belangstelling hiervoortoe. Het team is niet alleen een publieks trekker van de eerste orde, het zorgt ook voor flink wat publiciteit voor Pepsi in de pers. Dat het team kwalitatief aan hoge eisen voldoet, is gebleken uit de vele eerste en tweede prijzen, die het heeft gewon nen op de nationale en internationale kampioenschappen parasailing en pa rachutespringen, die begin september 1979 in Hilvarenbeekzijn gehouden. Opleiding parasailen Wie vaker wil parasailen na zijn of haar luchtdoop tijdens een evenement, kan daarvoor terecht bij het Pepsi-Para- Team. De opleiding vindt plaats op het zweef- vliegcentrum Teriet bij Arnhem. In twee a drie weekeinden kan het A-brevet worden behaald. Wie dat wil, kan nog H "Gewone" para-demonstraties hebben één nadeel: het publiek kan alleen maar passief toekijken. Want voor dit soort activiteiten zijn getrainde parachutisten nodig. Het Pepsi-Para-Team verzorgt evenwel naast demonstraties parachute springen ook parasailing-demonstra- ties. Het aantrekkelijke van parasailing is, dat deelnemers uit het publiek veilig en verantwoord hun luchtdoop aan de parachute kunnen ondergaan. doorgaan voor het B-brevet. De aan deze opleiding verbonden kosten zijn gering, zeker gezien het feit dat het ge- Wat is parasailing? Bij parasailing wordt de parachutist aan een 50 tot 100 meter lange kabel vanaf de grond door een auto omhoog ge trokken. Zo zweeft hij, vrij als een vogel, door het luchtruim. De landing levert vrijwel geen proble men op, omdat de landingssnelheid door de instructeur in de auto wordt ge controleerd. Hetzelfde kan ook achter een motor boot boven het water. Dit vraagt echter toch wel enige ervaring, ledereen kan veilig parasailen, ook kin deren. 24

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 28