NIEUW MOUTSILO- GEBOUW BIJ BROUWERIJ TE LAGOS De foto geeft een idee van het beschreven moutsilogebouw in Lagos. Onlangs is op het terrein van de brou werij te Lagos (Nigeria) een moutsilo gebouw in gebruik genomen. Op de brouwerijen in Aba en Kaduna zijn der gelijke silogebouwen al eerder in be drijf gesteld. Evenals in Aba en Kaduna werd het moutsilogebouw in Lagos on derverantwoordelijkheid van H.T.B. ge bouwd. Het aanvoeren van de mout Voor het in gebruik nemen van het silo gebouw in Lagos, werd de mout in zak ken aangevoerd en opgeslagen in een moutpakhuis. De mout werd dan door middel van twee pneumatische trans port installaties naar het brouwhuis ge blazen. Voorlopig wordt in Lagos de mout nog in zakken aangevoerd, die in een stortput onder een overkapping geleegd worden. De bedoeling is dat in een later stadium de mout in bulk wordt aangeleverd en gestort wordt in ge noemde storttrechter. Vandaar wordt de mout via liften, na gereinigd en ge wogen te zijn, met horizontale ketting transporteurs die zich boven het silo- dek bevinden, in silo-cellen gestort die elk circa 250 ton mout kunnen bevatten. Er zijn twaalf cellen van 250 ton aan wezig voor directe mout ontvangst. Verschillende moutsoorten Aangezien er meerdere soorten mout worden aangevoerd moet de mout wor den versneden om een constante en vastgestelde samenstelling van demout voor de ziederij te verkrijgen. Hiertoe worden de te versnijden moutsoorten via ketting-transporteurs en liften naar vier versnijdsilo's getransporteerd. Vanuit elk van deze silo's wordt een in te stellen hoeveelheid mout afgetapt. Zo komen de verschillende moutsoor ten in een onder deze silo's liggende ketting-transporteur. Deze transpor teert de versneden mout naar twee dag- bunkers a 40 ton. Van deze twee dagsilo's wordt de mout door middel van pneumatische trans port-installaties naar het brouwhuis ge blazen. Voordat dit gebeurt, wordt de mout nog ontstoft. De totale opslag capaciteit met inbegrip van versnijd silo's en dagbunkers bedraagt 4000 ton. Kumasi Brewery Ltd. - Ghana Na het in Nederland doorgebrachte verlof is de heer A.N. Ninck Blok op 29 oktober teruggekeerd naar Kumasi. Nigerian Breweries Ltd. - Nigeria Op 2 november is de heer F.G.R. Lefebvre vertrokken naar Kaduna waar hij werkzaam is als brewery manager. De heer H. Timmer is op 13 oktober voor verlof in Nederland aange komen. Brasseries du Logone S.A. - Tsjaad Op 7 november is de heer C.P. Westra uit N 'Djamena vertrokken. Bralima S.A.R.L. - Zaïre De heer Ch. Bussmann is op 16 oktober voor verlof in Europa aan gekomen. Op 22 oktober is de heer H.J.M. van Os met verlof uit Bukavu ver trokken. De heer H.J. Rutgers is op 4 november uit Mbandaka vertrokken. Malayan Breweries Pte. Ltd. - Singapore De heer R.A. van Dortmond is op 1 november naar Singapore ver trokken, waar hij is aangesteld als brewery manager. Jordan Brewery Company Ltd. - Jordanië De heer H. van Schaik die op 5 september met verlof is gegaan, is op 10 oktober teruggereisd naar Amman. Antilliaanse Brouwerij N.V. - Curacao Op 1 november is de heer L. Mengoli uit Port-of-Spain vertrokken naar Willemstad waar hij is aangesteld als brewery manager. 21

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 25