C.M. VAN ZENDEREN: naschilderen van oude meesiers, een rustgevende uildaging Beroep De heer Van Zenderen temidden van zijn werk. Het zou best eens kunnen gebeuren dat u op een dag het huis van één van uw collega's binnenstapt en daar een Rubens aan de muur ziet hangen. Denkt u nu niet meteen bij een schatrijke kunstverzamelaar terecht gekomen te zijn, want deze ogenschijnlijke Rubens zou ook wel eens een 'Van Zenderen' kunnen zijn. Binnen ons concern loopt namelijk een amateur-kunstschilder rond, de heer C.M. van Zenderen, hoofd van de plaatselijke salarisadministratie in Bunnik, die het tot zijn hobby heeft gemaakt oude meesters zo exact moge lijk na te schilderen. Al tekent en schildert de heer Van Zen deren al van jongs af aan, het naschil deren van oude meesters is eigenlijk uit de nood geboren. "Toen ik op een gegeven moment bepaalde onderwer pen langs de weg wilde schilderen, had ik twee brillen nodig, één voor veraf en één voor dichtbij. Constant moest ik die brillen op- en afzetten, dat was gewoon geen doen. Toen ben ik gaan kijken of, van hetgeen ik wilde schilderen, een ansichtkaart bestond, dan kon ik het daarvan namaken." Als kind was tekenen altijd al een grote hobby van de heer Van Zenderen. "Op school heb ik eigenlijk nooit lager dan een tien voor tekenen gescoord," ver telt hij. "Ik begon met potloodtekenen." Hij laat een tekening zien van koningin Wilhelmina, een sprekende gelijkenis. De heer Van Zenderen maakte dit por tret toen hij zeven jaar oud was. Na de Tweede Wereldoorlog legde hij zich meer toe op het maken van aquarellen. "Dat is een erg moeilijke techniek. Eén haaltje fout en je kunt alles weg gooien." Waarom hij van zijn hobby nooit zijn In deze schilderijen heeft de heer Van Zen deren verschillende technieken toegepast: het middelste grote schilderij is een aquarel, daarvoor ligt een schilderij dat bestaat uit beschilderde tegels en de overige werken zijn olieverfschilderijen. beroep gemaakt heeft? "Ik ben iemand die niet te lang met hetzelfde bezig kan zijn. Dit is ook typisch een hobby bij vlagen. Meestal schilder ik vier maan den achter elkaar, van november tot maart. Zodra het echter mooi weer be gint te worden, zoek ik de waterkant op, want ik ben een hartstochtelijke henge laar. Een andere hobby, die ik ook graag beoefen is conferencier zijn op feestavonden." Daar kunnen onze me dewerkers uit Bunnik over meepraten, want de heer Van Zenderen luisterde in deze hoedanigheid al menige feest avond bij Vrumonaop. Op de kunstschilder Van Zenderen wordt echter nog meer een beroep ge daan. "Ik heb nu al weer opdrachten tot maart. Als men cadeautjes voor vrouw lief of andere familieleden nodig heeft, weet men mij altijd wel te vinden. Op een gegeven moment wilde een man zijn hond op een tegel laten schilderen. Van een foto af heb ik toen die hond na geschilderd. Het gevolg was echter dat half Vrumona opeens zijn hond op een tegel wilde laten vereeuwigen.' Hetzelf- 10

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 10