Jordaanfestival Heineken waterfiets Leiderdorp viert1250-jarig bestaan Begin september was het feest in Amsterdam, dat is al jaren het geval. Dan staat de Amsterdamse Jordaan een week lang op z'n kop tijdens een festijn waarbij muziek en vrolijkheid voorop staan! Er werd voor jong en oud van alles ge organiseerd zoals kinderspelen, een muziekconcours en drumbandfestival, een ditjes en datjes' markt en boven dien was er een week lang kermis op de Palmgracht. De Jordaan was feestelijk aangekleed met spandoeken en vlaggen van ons concern terwijl de wijk 's avonds een heel aparte sfeer kreeg doordat voor deze gelegenheid alle cafés verlicht werden. Aanleiding voor een twee weken durend feest in Leiderdorp was het 1250-jarig bestaan van deze plaats, dat van 7 tot en met 22 september jl. ge vierd werd. Twee weken van tevoren waren er reeds door Heineken aange boden aankondigingsborden geplaatst op de in- en uitvalswegen van Leider dorp. Op 8 september was ook de rijdende Heineken Variomaton van de partij in een historische optocht, waarvan vele inwoners genoten hebben. Eveneens zeer boeiend was de gondelvaart, waar mee de festiviteiten besloten werden. Allerlei soorten vaartuigen (waaronder de Heineken bierboeier), prachtig ver sierd en geheel verlicht, voeren door de grachten en vaarten van Leiderdorp. Op de foto ziet u een geweldige mensenmenigte, die zich verzameld heeft om de vanuit de Heineken cara van verzorgde biertapwedstrijden bij te wonen. Voor deze gelegenheid heeft ons concern speciale glazen ont wikkeld met als vignet '1250 jaar Leiderdorp'. De heren J. Achterberg en P. van Goor, respectievelijk werkzaam op de adver tentie-exploitatie van een vakblad en student rechten, zijn fervente water fietsers. In hun vrije tijd kan men ze vaak fietsend over de Amsterdamse grachten aantreffen. Ze kregen echter zoveel plezier in dit tijdverdrijf, dat zij zochten naar moge lijkheden om langer dan één middag weg te blijven. Na overleg met de ver huurder konden ze de vierpersoons trapboot voor een paar dagen lenen. Op een mooie zondag vertrokken ze vanaf de Mauritskade in Amsterdam via de Stadhouderskade, de Ruysdaelkade en de Ringvaart naar de Westeinder Plassen bij Aalsmeer. Een tocht van on geveer acht uur, waarbij de water fietsers enorm veel bekijks hadden. Voor de gelegenheid hadden ze de waterfiets namelijk versierd met Heine ken vlaggen, hetgeen zeker bijdroeg tot de vele kreten van aanmoediging die de heren Achterberg en Van Goor te horen kregen! Ze hebben zoveel plezier aan hun tocht beleefd dat ze nu alweer met plannen lopen voor volgend jaar. Maar dan willen ze zeker twee weken wegblijven!

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 22