Zoeterwoude en Bunnik op Leidse banenmarkt Voetbaltreffen administraties Amsterdam! en Zoeterwoude Na een korte tijd van voorbereiding werd op vrijdag 21 september jl. een voetbalwedstrijd gehouden tussen de elftallen van de plaatselijke admini straties uit Amsterdam en Zoeter woude. Precies op tijd om half zes 's middags traden beide elftallen in Zoeterwoude aan. Een pikante bij zonderheid is misschien dat bij beide elftallen een vrouwelijke keeper in het doel stond. Het bleek al spoedig dat er individueel weinig krachtverschil tussen beide ploegen bestond, maar dat het samen spel bij de Amsterdammers beter lukte dan bij de collega's van de vestiging Zoeterwoude. De hierdoor ontstane scoringskansen werden goed benut, zodat ondanks het man(vrouw)moedig optreden van de doelverdedigster van Zoeterwoude niet kon worden verhinderd dat Amsterdam in de rust met 3-0 leidde. Na de rust viel Zoeterwoude verwoed aan. Dankzij een paar uitnemende red dingen van de Amsterdamse doelver dedigster kwamen er geen doelpunten van. Amsterdam scoorde nog één maal, waarna een van de Zoeterwoudse spelers een bal in eigen doel depo neerde, zodat de einduitslag tenslotte 0-5 was in het voordeel van Amsterdam. Deze uitslag was echter geheel onder geschikt aan het plezierige contact dat ontstond tussen collega's die elkaar tot op dit moment hoogstens via de tele foon gesproken hadden. Een gezellig uurtje napraten besloot dit festijn, waarbij de wens werd uitgesproken een revanche in Amsterdam te laten plaats vinden. r eenvrumona heftruckchauffeur is s?een last te zwaar Op 27 september jl. werd in de stads gehoorzaal in Leiden een banenmarkt gehouden. Deze banenmarkt vond plaats naar het voorbeeld van eerdere soortgelijke gehouden markten in Utrecht en Haarlem. In Leiden was de organisatie in handen van het Geweste lijk Arbeidsbureau, de gemeente Leiden en de Leidse Vereniging voor Industrie. De banenmarkt is een nieuw verschijn sel op de Nederlandse arbeidsmarkt. De bedoeling ervan is werkgevers en werkzoekenden in direct persoonlijk contact met elkaar te brengen, zodat hindernissen als advertenties lezen, brieven schrijven, en dergelijke niet ge nomen hoeven te worden. De banen markt moet gezien worden als een aan vulling op de gebruikelijke personeels- wervingsmethoden, zoals het adver teren en de arbeidbemiddeling via de Gemeentelijke Arbeidsbureaus. In Lei den waren vele tientallen grote en kleine bedrijven en instellingen uit de verre omtrek aanwezig. De veelal goedverzorgde stands zorgden voor een aanblik als van een heuse vak beurs. In totaal werden ongeveer 7500 bezoekers geregistreerd. Vestiging Zoeterwoude Vanzelfsprekend was ook onze Zoeter woudse vestiging op deze banenmarkt aanwezig. Het was de grootste particu liere werkgever in de Leidse regio, die op deze bijzondere markt met een stand vertegenwoordigd was. Door middel van borden en talrijke infor matiefolders werden de bezoekers attent gemaakt op de vacatures bij Heineken. Vele uiteenlopende vaca tures werden gepresenteerd. Uiteraard lag de nadruk voor wat betreft het aan tal vacatures het meest op de brouwerij, aangezien hier immers de sterkste groei plaatsvindt. Gedurende de hele, twaalf uur durende markt trok de Heineken stand veel be langstelling. De aanwezige functio narissen van de personeelsdienst waren vrijwel voortdurend in gesprek met bezoekers die meer informatie vroegen. Contacten Begrijpelijkerwijs leent een drukke banenmarkt zich niet voor het voeren van rustige sollicitatiegesprekken. De nadruk lag dan ook sterk op het ver strekken van informatie en het leggen van contacten. Alhoewel ten tijde van het schrijven van dit artikel nog weinig concreets gezegd kon worden over het exacte resultaat van de banenmarkt, kan wel gezegd worden dat enige tien tallen belangstelling hebben getoond. In ieder geval werden tijdens de banen markt meer dan 500 sollicitatieformu lieren uitgereikt. Ofschoon niet ver wacht moet worden dat de banenmarkt een wondermiddel is waardoor in één klap alle vacatures vervuld zijn, is het wel zeker, dat het een extra stimulans voor de personeelswerving in Zoeter woude heeft betekend. En daar was het uiteindelijk om te doen. Op dezelfde dag dat onze vestiging Zoeterwoude in Leiden op de banen markt met een stand vertegenwoordigd was, was onze vestiging Bunnik ver tegenwoordigd op de banenmarkt in Utrecht. Bij het ter perse gaan van dit blad was het ook daar nog niet bekend of deze markt veel concrete resultaten heeft opgeleverd. Op de banenmarkt in Utrecht ijverde eveneens onze vestiging in Bunnik voor nieuw perso neel, zoals u hierop de foto kunt zien. 4

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 4