Dag Rodsand vertegen woordigt Noorwegen in Heineken Galerij 3 Uren van Amsterdam Een paar maal per jaar wordt in de Heineken Galerij in Amsterdam aan dacht geschonken aan buitenlandse kunstenaars. In dat kader exposeerde de Noor Dag Rodsand van 25 septem ber tot en met 29 oktober in de galerij. Met het werk van de heer Rodsand is geprobeerd een beeld te krijgen van wat er momenteel in de Noorse kunst leeft. Hij werkt via verschillende tech nieken, onder meer met zeefdruk, litho grafie en xylografie. Xylografie is een zeer oude methode om met hout af drukken te maken (houtblokdruk); deze techniek wordt maar door enkele Noorse kunstenaars beheerst. Rodsand is geboren op een van de ei landen in het noorden van Noorwegen. Verschillende onderwerpen van zijn schilderijen zijn ontleend aan de om geving van zijn geboorteplaats Svol- vaer, die gezien zijn kunstwerken fasci nerend mooi moet zijn! Dag Arnljot Rodsand kreeg zijn oplei ding aan het Philadelphia College of Art in Amerika en de Royal Art Academy in Kopenhagen. Hij heeft reeds in binnen- en buitenland geëxposeerd en ontving onder meer de Philadelphia Print Club Award en de Edward Munch's Scholarship. Op de foto ziet u hem samen met zijn echtgenote. Na een zeer geslaagd evenement vorig jaar van de 3 uren van Amsterdam in de IJ-haven, is besloten dit jaar de speed bootraces van de formule 1 weer op dezelfde plaats te houden. Gedurende twee dagen, 16 en 17 sep tember, gierden de formule 1 speed boten door de bochten, waarbij het water spectaculair omhoog opspatte! Het publiek genoot dan ook met volle teugen. Heineken had de hele omgeving van het sportevenement opgesierd met vlag gen, spandoeken en reclameborden, terwijl als extra blikvanger de Heineken bierboeier in het water lag. Winnaar werd de Nederlander Cees van der Velden, die uit handen van de heer G. Drager van Heineken de door ons concern beschikbaar gestelde trofee ontving.

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 21