J.M. van Rossem H.J. Hamer nieuwbouw van Bokma. Ook memoreerde de spreker dat lang voor het bestaan van een ondernemingsraad er bij Bokma al een kern van afgevaardigden uit het bedrijf be stond, waarmee bedrijfsaangelegenheden werden bespro ken. Volgens de heer Bokma had de heer Van Hulsen daar een prima relatie mee. Vervolgens sprak de heer Bakker namens de personeels vereniging. Hij vertelde dat voor iedere gunst op financieel gebied in vroeger jaren een gevecht geleverd moest worden, maar dat die vechter altijd Van Hulsen was geweest. De heer Siemens die de heer Van Hulsen inmiddels als bedrijfsleider van Bokma is opgevolgd, sprak de heer Van Hulsen vanonder vier verschillende petten toe: de produktieleiderspet, de bedrijfsleiderspet, de pet als vriend ,en de personeelsver enigingspet. Over Van Hulsens aandeel in de vernieuwing van het bedrijf en het afwegen van de belangen hiertoe zei de heer Siemens: "Het leek wel of het ging om een old-timer die een race-wagen moest worden." Na de overhandiging van het cadeau kreeg iedereen de gelegenheid de heer Van Hulsen te feliciteren. Zoeterwoude - Op 1 oktober werd in het ont vangstgebouw De Hooiberg te Zoeterwoude het zilveren jubileum gevierd van de heer J.M. Van Rossem, directeur produktie bier Neder land. Voordat de receptie begon, werd de jubilaris met zijn echtgenote en zonen ontvangen in de Van Zwietenkamer door de heer Van der Werf en een aantal collega's. Daar werd de jubileumspeld aan hem overhandigd. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de grote zaal van het ontvangst gebouw. Nadat hier de heer Spijker een ieder hartelijk had welkom geheten, liet hij het cadeau namens het personeel overhandigen. Het echtpaar Van Rossem applaudisserend voor de Bossche Fanfare die de heer Van Rossem op de dag van zijn 25-jarig jubileum een aubade in Zoeterwoude kwam brengen. De jubilaris kreeg een fiets aangeboden en wel door niemand minder dan door onze WK-kikker Willem Kwaak. Vervolgens kondigde de heer Spijker de komst van een Bossche dele gatie aan. De jubilaris werd gevraagd even achterom te willen kijken richting kantoorkantine. Van hieruit begaf de Bossche Fanfare zich al blazend richting ontvangstgebouw om de jubilaris een opwekkend muziekstuk als huldebetuiging te brengen. Ome Willemsen en tante Truus in Bossche kleder dracht, memoreerden op ludieke wijze wie en hoe de jubilaris in de Bossche tijd was. Zo werden een aantal kledings stukken getoond die de jubilaris droeg in het werk en weer andere voor hoog bezoek, waarbij de inmiddels bekende houtjes-touwtjes-jas niet werd vergeten. Gestoken in deze jas sprak de jubilaris tenslotte zijn dank uit voor de hem aan geboden fiets en de Bossche bijdrage. Hierna blies de Bossche Fanfare de aftocht en werden de vele aanwezigen in de gelegenheid gesteld om de jubilaris te feliciteren. Jubilaris Hamer ontvangt hier uit handen van de heer Huffels (links) de bekende envelop tijdens de officiële ontvangst. Zwolle - De rij van zilveren jubilarissen dit jaar in het Zwolse Gewest, werd op 1 oktober jl. ge sloten door de heer H.J. Hamer, vertegen woordiger thuisverbruik bier en woonachtig te Zeist. Hij was, mét echtgenote en twee zoons, het stralende middelpunt van een geanimeerde receptie, gehouden in de kantine van het Zwolse verkoopkantoor. Tijdens een daaraan voorafgaande "officiële" ontvangst in een der vertrekken van voornoemd kantoor, waar de familie Hamer welkom werd ge heten door zijn chef, de heer Prummel, en waarbij tevens namens de directie aanwezig waren de heren Huffels en Tromer alsmede de heer Aarts, werd de jubilaris "versierd" met de gouden concernspeld en werd hem de gebruikelijke gratificatie-envelop overhandigd. Met een aan mevrouw Hamer overhandigd fleurig boeket bloemen was deze "ver siering" compleet en had de jubilaris zijn zenuwen weer ge heel onder controle. Inmiddels waren al vele belangstellen den in de bedrijfskantine bijeengekomen om de feestvreugde rond dit jubileum de nodige gestalte te geven. Toen de fami lie Hamer daar dan ook tegen half vijf verscheen werd zij met een hartelijk applaus begroet. In zijn hoedanigheid van cere moniemeester kondigde de heer Aarts als eerste spreker de heer Tromer aan. In een korte toespraak dankte de spreker de jubilaris voor zijn grote inzet en diens loyale houding rond de emotionele gebeurtenissen bij de destijds plaatsgehad hebbende fusie. De heer Tromer betrok ook mevrouw Hamer in zijn lofuitingen door op te merken, dat zij steeds een grote stimulerende invloed op haar man heeft gehad. Spreker liet het tenslotte niet bij "lovende woorden", maar kwam ook met "daden": hij bood de jubilaris een fraaie set koffers aan, te gebruiken zowel bij het reizen als bij 't vissen! Hierna vroeg de heer Aarts het woord voor de heer Prummel. Deze uitte zijn bewondering over het feit, dat de jubilaris zich als "westerling" in de loop der jaren uitstekend heeft aangepast bij "de wijzen uit het oosten". In een revue-achtige flip-over presentatie gaven collega's van de jubilaris, al sprekend, enkele staaltjes van de in deze streek bekende "naoberplicht" ten beste. Achtereenvolgens voerden een leerbewerker, bakker, hospik, gedichtenmaker en 'n klusjesman met veel verve hun "acts" op, die de nodige hilariteit verwerkten en waarbij de jubilaris onder evenzovele "hulpstukken", in de vorm van fraaie cadeaus werd bedol ven. Na dit "standwerkers"-gebeuren was het wel hoog tijd geworden om het glas te heffen en de heer Hamer geluk te wensen met diens jubileum. Henny Hamer, die in een kort dankwoord uiting gaf aan zijn gevoelens, kon terugzien op een geslaagde viering van zijn zilveren jubileum. 17

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 17