W.l. Hartmans J. van Elderen H.J. Kievits op kaarten genoteerd. 'U bent Marleens 'slipje'," verduide lij kte de heer Banz dan ook. NadeheerBanznamdeheerBoreel het woord. Deze vroeg zich af of ze niet eerder had kunnen jubileren omdat haar jubileum vandaag eindelijk de zomer had gebracht. In de reeks van sprekers sloot zich tevens een oud-collega van de jubilaresse aan, mevrouw Toneman. Deze haalde vele herinneringen op uit de veertien jaar dat ze in Rotterdam samengewerkt heeft met mevrouw Schönberger. Uiteindelijk dankte de jubilaresse iedereen voor alle blijken van symphatie waarmee men haar op deze dag bedolf. Uit haar humorvolle toespraak bleek haar verbondenheid met de brouwerij èn met de Maasstad. Na dit officiële gedeelte kon men haar feliciteren en onder het genot van een pilsje nog een poos van de gezellige sfeer genieten. Zoeterwoude - Vijfentwintig jaar geleden trad de heer W.l. Hartmans in dienst van Heineken. Ter gelegenheid hiervan vondop17augustusjl. in de Hooiberg een receptie plaats, waarbij als bijzonderheid vermeld kan worden dat voor het eerst de aan vangstijd op half vier gesteld was. De jubilaris werd toegesproken door bedrijfsleider Schipper, die memoreerde dat de heer Hartmans na een groot aantal jaren gewerkt te hebben binnen de transportdienst, in 1972 werd overgeplaatst naar de bewakingsdienst, waar hij nu de functie van hoofdbewaker vervult. De heer Schipper dankte de heer Hartmans voor de wijze waarop hij de afgelopen 25 jaar zijn werkzaamheden heeft verricht. Hij betrok hierbij ook mevrouw Hartmans, die op voortreffelijke wijze het in volcontinudienst werken van haar echtgenote heeft opge vangen. De familie Hartmans poserend in de ontvangsthal te Zoeterwoude op de dag van het 25-jarig jubileum van de heer Hartmans. Als tweede spreker trad op de heer Sijmonsma, die namens de collega's de jubilaris een cadeau onder couvert aanbood. Het couvert bestond uit een zeer grote postzegelals verwijzing naar een van de hobby's van de jubilaris. Vervolgens overhandigde de heer Bliek namens de Industrie bond F.N.V. de heer Hartmans een cadeaubon. Als laatste spreker trad de heer Bonte op, die de jubilaris dankte voor het vele werk dat hij de afgelopen jaren heeft ver richt voor de klaverjasvereniging Zoeterwoude. Het laatste woord was tenslotte aan de jubilaris zelf. die alle aanwezigen dankte voor hun belangstelling en de cadeaus die hij mocht ontvangen. Zoeterwoude - Op informele wijze werd op 5 september jl. het feit herdacht dat de heer J. van Elderen, hoofd plaatselijke administratie 25 jaar geleden in dienst trad van ons concern. De jubilaris, zijn echtgenote en kinderen werden allereerst in de Van Swietenkamer van het ontvangstgebouw De Hooiberg door de heer Wijhenke ontvangen. Nadat de heer Wijhenke enkele woorden van dank voor de fijne samenwerking had ge sproken, werd de welbekende envelop overhandigd en de gouden speld opgeprikt. Hierna begaf het gezelschap zich naar de grote zaal van het ontvangstgebouw, waar de jubilaris een grote menigte aantrof. Op verzoek van de jubilaris werden er geen toespraken ge houden. Hij kwam er echter niet helemaal zonder speeches af, want tijdens de receptie heette de heer Spijker eerst ieder een hartelijk welkom en las vervolgens enkele telegrammen voor. Hierna gaf hij het woord aan de heer Grootenhuijs, die met een paar woorden het personeelscadeau in de vorm van Het echtpaar Van Elderen voor onze vestiging in Zoeterwoude ter ge legenheid van het zilveren jubileum van de heer Van Elderen. een geschenk onder couvert aanbood. Hij kondigde het af delingscadeau aan met de woorden: "Hier hoor je meer van.' Toen verscheen het 'administratiekoor' ten tonele, dat de heer Van Elderen een zanghulde bracht met een lied waarin een persoonsbeschrijving van hem werd gegeven. Tijdens het op treden overhandigde een koorlid de heer Van Elderen een diplomatenkoffer. Ondanks het informele karakter van de receptie nam de heer Van Elderen tenslotte zelf ook de microfoon ter hand om alle aanwezigen te danken voor hun komst, de cadeaus en in het bijzonder de plezierige samenwerking. Hierna was men in de gelegenheid de jubilaris te feliciteren. Nog geruime tijd lieten de aanwezigen zich nog verwennen met ons heerlijke, goudkleurige gerstenat. Zoeterwoude - De heer H.J. Kievits vierde op 6 september jl. zijn 25-jarig jubileum. Vergezeld van zijn echtgenote werd hij ontvangen op de kamer van bedrijfsleiderSchipper. Rond half vijf begaf het gezelschap zich naar het ontvangstgebouw, waar reeds een zeer grote menigte op de komst van de jubilaris zat te wachten. De heer Hofhuis heette iedereen hartelijk welkom op deze voor de jubilaris feestelijke en zonnige dag. Na het voorlezen van de telegram men uit binnen-en buitenland gaf hij het woord aan de heer Schipper, die de persoon Kievits belichtte als een man die vrolijk is en prettig door het leven gaat. In de afgelopen 25 jaar heeft hij maar op twee afdelingen ge werkt. Vanaf zijn indiensttreding in de kelders in Rotterdam onder de heer Ykema en de laatste jaren op de afdeling oplei dingen onder de heer Schipper. Als opleidingsfunctionaris heeft de heer Kievits vele mensen in een goed vaarwater ge bracht, maar dat kon ook haast niet anders, want de jubilaris is zelf een uitstekende zeiler. De ene verrassing na de andere schijnen de heer en mevrouw Kievits te denken bij het 25-jarig jubileum van eerstgenoemde. Hierna nam de heer Hofhuis, als directe chef, de microfoon weer ter hand. Hij sprak weinig over het verleden, maar des- temeer over de toekomst; hij gaf een persoonsbeschrijving van de jubilaris in het jaar 2000. Na de gelukwensen te hebben aangeboden onderbrak de heer Hof de spreker om de heer Kievits op een speciale manier het personeelscadeau aan te bieden. Hierna sprak de heer Prins namens de contactgroep Zoeterwoude. De volgende spreker was de heer Van Gul ik, die vele jaren met de jubilaris heeft gewerkt. Mede namens het jubileumfonds bood de heer Van Gulik de heer Kievits twee enveloppen aan. De heer Norp sloot de rij van sprekers. Ten slotte werd de jubilaris zelf in de gelegenheid gesteld sprekers en aanwezigen te danken. Tevens nam hij de kans waar om alle aanwezigen op te roepen met de woorden 'tot de volgende re ceptie in Zoeterwoude!' 22

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 22