Meijer M.M.J. Schönberger Mevrouw J.G. Kossen signe opgespeld en de envelop overhandigd. Tijdens de receptie in de kantine wilde mevrouw De Jager niet toegesproken worden, maar daar was toch niet helemaal aan te ontkomen. Met enkele hartelijke woorden bood mevrouw Goudemond haar namens het personeel enige fraaie cadeaus aan. Zichtbaar blij en zeer erkentelijk dankte mevrouw De Jager de vele aanwezigen en vooral de bezoekers van de andere vestigingen voor de ontvangen cadeaus en de geweldige be langstelling. In een bijzonder prettige en vriendschappelijke sfeer werd de bijeenkomst nog geruime tijd voortgezet. Amsterdam - Het jubileum van de heer A. Meijer, werkzaam op de afdeling projecten van de tech nische dienst, werd op 22 augustus jl. op de Van der Helststraat gevierd. Vergezeld van een grote schare familieleden, onder wie zijn vrouw en 3 kinderen, werd de heer Meijer ontvangen door de heren Welmers, Kloek, Ham, Van de Vliet, Sternfeld en me vrouw Without-Huntelaars. In de kamer van de produktieleider haalde het gezelschap vele herinneringen op uit vroeger tijden. Na het aanbrengen van de gouden speld ging men richting Kuiperij. Hier wachtte een grote groep belangstellen den de familie Meijer op. Achtereenvolgens richtten de heren Welmers, Ham en Van Brunschot het woord tot de jubilaris. Centraal in de toespraken was hun waardering voor het organisatietalent van de heer Meijer. De heer Van Brunschot, die tevens namens de perso neelsvereniging sprak, kon zelfs een tastbaar bewijs tonen van deze eigenschap. Ter plekke werd namelijk het Bronzen Brouwerspaard onthuld, een troffee, die op de concernsport dag door Amsterdam was gewonnen. Het was mede door het veroveren van de tweede plaats van de tafeltennisploeg, die door de heer Meijer voor deze sportdag was opgericht, dat Amsterdam dit resultaat kon bereiken. Mevrouw Kossen (tweede van links) temidden van vriendinnen en collega's op de dag van haar zilveren jubileum. hadden van het ingezamelde geld een tweetal geschenken ge kocht, die ze op speciale wijze wilden aanbieden. Een 'nep- horloge' illustreerde dat er genoeg geld was opgehaald om een 'echt' horloge naar eigen keuze aan te schaffen. Even later werd een patiënt op een draagbaar binnen ge bracht. Het was duidelijk dat zo werd ingespeeld op de EHBO- achtergrond van Janny, die al zo n zes jaar op dit terrein in- structriceen tevens kaderlid is van deze vereniging. Bij de be handeling' door Janny van de patiënt kwam er een workmate vrij. Achteraf moet toch wel worden vastgesteld dat het iets te veel geworden is voor de hulpbehoevende. De man werd af gevoerd, totaal opengelegd en het enige dat hij nog aan had was de sigaret die onafgebroken in zijn mond had gezeten. Janny Kossen genoot zichtbaar van haar jubileum, terwijl ze overladen werd met cadeaus van de tallozen, die haar kwamen feliciteren. Al die belangstellenden droegen ook bij tot een zeer gezellige receptie, die tot laat druk bezocht bleef. Amsterdam - Op donderdag 30 augstus jl. werd het zilveren jubileum gevierd van mevrouw M.M.J. Schönberger, concerntravelmanager op het hoofdkantoor aan het Weteringplantsoen. Ter gelegenheid hiervan werd mevrouw Schönberger in de lunchkamer van de Van der Helststraat officieel ontvangen door de heren Banz, Bolk, Bolthof en mevrouw Ketting. Vervolgens begaf dit gezelschap zich naar het Koelschip waar een bomvolle zaal de ju bi laresse opwachtte. Als eerste spreker betrad de heer Banz het spreekgestoelte. Hij besprak de carrière van mevrouw Schönberger, die op 30 augustus 1954 startte in onze vestiging te Rotterdam. Haar eerste functie bij ons concern was aankomend steno-typiste. Ze bekwaamde zich in de moderne talen en kon toen veel werkzaamheden ver richten voor de heer Vestegaard. Na de overplaatsing van de heer Vestegaard van Rotterdam naar Den Bosch, werd me vrouw Schönberger directie-secretaresse van de heer Feith. Per 1 november 1961 werd dit omgezet in secretaresse van de raad van bestuur. De wind van veranderingen bleef maar waaien, want in 1966 stelde men de jubilaresse aan als secre taresse van de heer Ton. Een ingrijpende verandering in het leven van mevrouw Schönberger moet de overplaatsing van Rotterdam naar Amsterdam geweest zijn in 1970. Uiteindelijk Een hartelijke gelukwens van de heer Banz voor mevrouw Schön berger bij haar zilveren jubileum. werd ze op 1 februari 1976 aangesteld als travelmanager, de functie waarin ze tot op de dag van vandaag nog werkzaam is. De heer Banz wees erop dat er bij reizen veel mis kan gaan als alles niet tot in de puntjes geregeld is. Onder de hoede van mevrouw Schönberger hoeven de Heineken reizigers daar beslist niet bang voor te zijn. Alle gegevens staan zorgvuldig Verrast toont de heer Meijer een van de cadeaus die hij bij zijn 25-jarig jubileum kreeg aangeboden. Het personeelscadeau dat door de heer Ham werd aange boden, bestond uit een set tuinstoelen en een envelop met in houd. Tijdens zijn dankwoord plaatste de heer Meijer de zaal voor een verrassing, doorzijn vrouwen kinderen van de gratificatie die hij ontvangen had, een stel prachtige fietsen cadeau te doen. Op deze unieke wijze gaf de jubilaris aan dat het niet zijn, maar hun jubileum was dat gevierd werd. Menigeen zou vervolgens nog geruime tijd van de gelegenheid gebruik maken om het glas te heffen en er op die manier een gezellige receptie van te maken. Amsterdam - Op 23 augustus jl. was mevrouw J.G. Kossen, voorde Van der Helststraat gewoon Janny, 25 jaar in dienst. Het grootste gedeelte van deze tijd is zij als telefoniste werkzaam ge weest. Vergezeld van twee vriendinnen werd Janny ontvangen door de heren Welmers, Kloek, De Rooy, Hesse, Koornstra, Stern feld en mevrouw Without-Huntelaar. In de lunchkamer werd zoals gebruikelijk op de jubilaris getoost en de gouden speld aangebracht. Vervolgens ging het gezelschap naar de Kuiperij. Janny Kossen, die haar jubileum zo informeel mogelijk wilde houden, ontkwam toch niet aan enig ceremonieel. Haar collega's 21

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 21