J.F. van der Lee G. Leentvaar Mevrouw J. de Jager Amsterdam - Op vrijdag 7 september jl. werd het 40-jarig jubileum gevierd van de heer J.F. van der Lee, medewerker van de afdeling reclame service. De jubilaris werd officieel ontvangen in de Raadskelder op onze vestiging aan de Van der Helststraat. Hierbij waren aanwezig de heren Kranenberg, Veenhof, Stern- feld en mevrouw Wohlgemuth. Vervolgens vond de receptie plaats in de ontvangstruimte De Kuiperij. Vele collega's en ook oud-collega's waren hier bijeen gekomen om de heer Van der Lee geluk te wensen. Voordat zij hiertoe in de gelegenheid werden gesteld, waren er nog enige sprekers. De eerste was de heer Veenhof. Aan de hand van een aantal oude kranten ging de heer Veenhof na in wat voor een periode de jubilaris bij Heineken in dienst was gekomen. Hij begon op zaterdag 2 Van der Lee voor alles wat hem in die veertig jaar met als hoogtepunt de dag van dit jubileum ten deel was gevallen. Hij zei altijd met veel plezier gewerkt te hebben. Er volgde een drukke en heel gezellige receptie met als hoogtepunt de sere nade die de medewerkers van de garage aan Van der Lee brachten. Amsterdam - Tientallen belangstellenden stroomden op vrijdag 24 augustus jl. de ont vangstruimte De Kuiperij in onze vestiging aan Van der Helststraat binnen, om daar het 40-jarig jubileum van de heer G. Leentvaar te vieren. De jubilaris was officieel ontvangen in de lunchkamer op deze vestiging doorde heren Kleiberg, Bolthof en mevrouw Ketting. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar De Kuiperij waar eveneens de moeder van de heer Leentvaar zich bij haar zoon voegde; speciaal voor deze gelegenheid was zij van haar va kantie in Oostenrijk overgekomen. De belangstelling in De Kuiperij overtrof alle verwachtingen. Als eerste spreker kreeg De heer Van der Lee tijdens zijn dank woord bij zijn 40-jarig jubileum. september 1939 voor een loon van zes gulden per week. Neder land was in de ban van de oorlogsdreiging en in Artis deed een Braziliaans aapje zijn intrede. Was Van der Lee oorspronkelijk werkzaam in de garage, de heer Arendsen haalde hem daar vandaan en plaatste hem op zijn eigen afdeling: de reclame. Bij allerlei festiviteiten werd hij vervolgens ingezet. Carnaval, autosport, watersport: vooral voor de praktische uitvoering van bepaalde karweien moest hij vaak zorgdragen. De heer Veenhof noemde hem een geboren brouwerijman. Hij stond erop dat het bier goed uit de pomp zou komen en de glazen schoon zouden zijn. Na zijn speech bood de heer Veenhof de heer Van der Lee de envelop met inhoud aan, waarna hij tevens de gouden speld op zijn revers kreeg bevestigd. Vervolgens vroeg één van de collega's van de jubilaris het woord, namelijk de heer Van Hoog dalem. Deze vertelde dat hij heel wat van Van der Lee had geleerd. "Both, Holleederen Frits noemen we wel de drie masten van de reclame-service. En hiervan is Frits toch wel de centrale mast. Er zijn in de loop der jaren wel wat scheerlijntjes en tentstokken bijgekomen." Na zijn toespraak kwam opeens de WK-kikker Willem Kwaak de zaal binnen die een heel krentenbrood met zich meesleepte. Deze had een enorme fooienpot bij zich, terwijl achter hem nog iemand kwam aanlopen met een fles cognac van zo'n metertje of twee. Vervolgens kreeg Van der Lee een fotoalbum aangeboden gevuld met foto's die diezelfde dag nog gemaakt waren. Van Hoogdalem sprak vervolgens de hoop uit dat er veel in de fooien pot zou zitten dat Van der Lee hier tuinstoelen voor rond zijn tuintafel zou kunnen kopen. Tenslotte bedankte De heer Kleiberg (rechts) spelt de heer Leentvaar het bij deze gelegen heid behorende insigne op. op de dag van diens 40-jarig jubileum. de heer Kleiberg het woord. Hij besprak de carrière die de heer Leentvaar bij ons concern heeft gemaakt. Deze begon in 1939 als medewerker van de administratie. Vervolgens kwam hij te recht op de afdeling buitenland, om tenslotte bij het bureau ondernemingsraden te eindigen, waar hij immers nu werk zaam is. De heer Kleiberg noemde de heer Leentvaar een zeer gewaardeerd medewerker en dankte hem voor zijn inzet van zoveel jaren. Vervolgens nam de heer Bolthof het woord. Hij sprak de jubilaris toe als zijnde zijn directe chef. Ook hij was vol lof over de heer Leentvaar. Namens de vergadering van personeelszaken speechte de heer Bolk. De rij van sprekers werd tenslotte gesloten door de heer Kroon, die de heer Leentvaar namens de ondernemingsraden toesprak. Het laatste woord had echter de jubilaris zelf, die iedereen hartelijk dankte voor alle blijken van waardering en de prettige tijd die hij tot nu toe bij Heineken had gehad. Mevrouw de Jager dankt de aanwezigen voor alle belangstel ling in welke vorm dan ook bij haar zilveren jubileum. Amsterdam - Het was precies 25 jaar geleden op donderdag 16 augustus jl., dat mevrouw J. de Jager in dienst trad bij de Amstel brouwerij op het bedrijfslaboratorium. Thans vervult zij de functie van cheffin kwaliteitsdienst op de brouwerij aan de Mauritskade. Op haar verzoek werd de officiële ontvangst bescheiden ge houden en heeft de heer Welmers, bedrijfsleider in het bijzijn van de chef van mevrouw De Jager, de heer Gerritsen, het in- 20

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 20