den fans die handtekeningen van hu helden kwamen vragen. Daarbij moeste de renners natuurlijk alle faciliteiten ge boden worden, onder meer voor mas sage en het onderhoud van hun fietser die maar mogelijk waren. Kortom du een turbulente tijd voor vele hoteleige naren. Tot de zorg van de projectgroei buitenparcours behoorde ook het ver voer van de deelnemers, officials en ge nodigden van en naar de wedstrijd locaties, van Schiphol naar Zuid-Lim burg, het vervoer van maar liefst 180i fietsen en de verhuizing van alle betrok kenen op maandag 27 augustus vai Zuid-Limburg naar Amsterdam. Ten slotte had deze dienst tevens de 'be schikking' over een hostess- team var twaalf personen. Beveiliging Komen we tenslotte terecht bij een andei zeer belangrijk onderdeel van de WK- organisatie, namelijk de beveiliging on der leiding van de heren J.H. Mellegers en H. Norp. Onder deze projectgroep vielen onder meer de bewakers en de parcourswachters. Omdat er overal vrij veel kostbare apparatuur stond opge steld moest men tevens 's nachts waken en dit vaak met honden. Verderzag deze groep erop toe dat een goed gebruik werd gemaakt van de legitimatie-kaar ten, parkeerkaarten, uitnodigingen, et cetera. Dag en nacht was het beveili gingsteam aan het controleren of ieder een die bij de bewaking hoorde op zijn post was. Verder vormde zij de schakel tussen de organisatie en de politie en andere veiligheidsinstanties zoals de douane, marechaussee, lucht-en haven politie voor onder meer een soepel ver lopende grensovergang voor alle be trokkenen. Naast bovengenoemde projectgroepen waren er ook nog die zich belastten met de financiën, de kaartverkoop, de com municatie, controle, evenement reclame en de planning en voortgangscontrole. Er werd door iedereen even hard ge werkt, kantooruren bestonden tijdens de WK niet. Secretariaat Nog één projectgroep willen we nader noemen, namelijk de groep informatie en secretariaat onder leiding van de heer P.A.M. van Baaren. Dit vormde eigen lijk het centrale zenuwstelsel van de hele organisatie. Voor alle informatie, ieder onderdeel kon men bij deze groep te recht. Ook problemen of klachten kon den met de medewerkers van dit team besproken worden, waarvan dan ook ruimschoots gebruik is gemaakt. De dagen voor en tijdens de WK bemanden zij tevens de permanences. In rijen ston den de wielrenners en ploegleiders bij hen voor de balie om zich voor de wed strijden aan te melden. Uiteindelijk is de hele WK bijzonder goed verlopen, dit mede dankzij de inzet van vele medewerkers van ons concern. Zij hebben de vaandel van Heineken, die dit evenement immers samen met de K.N.W.U. organiseerde, hoog gehouden en voor een belangrijk deel dankzij hen kunnen we trots en tevreden op dit inter nationale evenement terugkijken! De huldiging van wereldkampioen Jan Raas in het Olympisch Stadion. De heer Heineken in gesprek met minister president mr. A.A.M. van Agt. hessen tot het verstrekken van een haast onuitputtelijke stroom van informatie. Iedere dag werden er vele persbulletins verstrekt. Deze betroffen onder meer bij zonderheden over de deelnemers aan de wedstrijden, wedstrijd-uitslagen, uit nodigingen voor diverse persbijeen komsten en de informatie over allerlei persfaciliteiten. Ook voor al deze facili teiten had deze groep zorg gedragen. Zo waren er pendelbussen, die de jour nalisten van en naar de start en finish brachten, een pendeldienst via een motorordonnans voor kopij en foto rolletjes, bussen met hostessen die over het parcours rondreden gedurende de dagen die aan de wedstrijden vooraf gingen, pick-up bussen voorfotografen, auto's voor verslaggevers die tijdens de wedstrijden het parcours op wilden gaan en noem maar op. Zowel op de tri bunes als in de permanence kon het hele wedstrijdgebeuren op monitoren gevolgd worden, terwijl maar liefst zevenhonderd posities voor de tele visie, radio en pers in gereedheid waren gebracht. Ook tijdens de wedstrijden werden de journalisten voortdurend en uitgebreid geïnformeerd. Verder had de pers de beschikking over telefoonca bines, telexen, telefotoapparatuur, donkere kamers om foto's in te kunnen ontwikkelen en schrijfmachines. In alle perscentra (Cocarde, Vilt en Amsterdam) was een speciale ruimte voor de journa listen gereserveerd waarze hun artikelen konden uittypen. In Cocarde was het op sommige dagen een compleet gekken huis. De avond na de honderd km. tijdrit was daar een complete presentatie ruimte opgebouwd door de N.O.S. die hier 's avonds in een sportuitzending de Nederlandse ploeg zou interviewen. Ook in de andere perscentra hadden televisie en radio alle gelegenheid pro gramma's rechtstreeks uit te zenden. Buitenparcours Veel werk werd tevens verzet door de projectgroep buitenparcours onder lei ding van de heer P.J. Hafkamp. Deze groep was belast met het onderbrengen van de deelnemers, begeleiders, of ficials, organisatie en pers. Alleen al in Valkenburg werd hotelruimte verzorgd voor ruim veertig landen in dertig hotels. Aangezien verschillende landen zich van te voren niet hadden aangemeld en opeens met een heel équipe op de stoep stonden, was er vaak heel wat improvi satietalent voor nodig om het een en ander in goede banen te leiden. Bij de hotelreserveringen moest bovendien rekening gehouden worden met de speciale eisen van de équipes. Zo hadden de Italiaanse professionals hun eigen kok (uit Milaan) meegebracht, vertelde de eigenaar van hotel Rivièra in Valken burg waar deze ploeg was onderge bracht. Volgens deze hotel-eigenaar stond deze kok vaak zo uitbundig te Keetie van Oosten-Hage bij het begin van haar triomf op de baan. koken, dat de spaghetti niet alleen in de pan terecht kwam. Ook kon het aantal mee-eters per dag variëren van een man of dertig tot zo'n 48 mensen. Dit hotel werd de hele dag bestookt met honder 12

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 12