Heineken personeel zette zich in voor Wereldkampioenschappen Wielrennen'79 De Wereldkampioenschappen Wielrennen 1979 liggen alweer twee maanden achter ons. De nasleep, die een evenement als dit natuur lijk met zich meebrengt, is nagenoeg ver werkt en over een poosje zal het zijn alsof de hele WK er nooit geweest is. Vooral voor de Heineken medewerkers die, onder leiding van project-manager M.Ch.J. Eyck, anderhalf jaar lang naar dit evenement hebben toege werkt en toegeleefd, moet dit toch wel een leegte achterlaten. We werpen daarom nog één keer een blik terug op de laatste twee weken van de afgelopen maand augustus. Reclame-service Een van de eerste groepen Heineken Een momentopname van de finale van de stayerwedstrijd van de professionals in het Olympisch Stadion. De heer A.H. Heineken hier samen met de heer A. Rodoni, president van de U.C.I. De wereld kam pioenschappen op de weg werden van woensdag 22 augustus tot en met zondag 26 augustus in Valken burg gehouden. Van dinsdag 28 augus tus tot en met zondag 2 september speelden de baanwedstrijden zich in Amsterdam in het Olympisch stadion af. Nog maar net de drukte van de bouwvakantie te boven gekomen, werd Val ken burg in de tweede helft van augus tus weer door een mensenmassa over spoeld; deze keer van wielrenners, ploegleiders en wielrensupporters. De Valkenburgers gingen direct vol ent housiasme aan de slag om hun stad in een wielersfeer te hullen. Was men 's avonds druk doende met het op hangen van vlaggetjes, affichesen span doeken, overdag bracht men de WK- shirts en -petjes aan de man die de winkels werkelijk uitvlogen. Vele winke liers en horeca-ondernemers plakten hele wanden in hun zaken vol met wieier- foto's, bij de drogist werd echte WK- drop verkocht en zelfs bij de juwelier in de dorpsstraat stonden hele regimenten miniatuur-wielrennertjes in de etalage. En dan zag je natuurlijk overal wiel renners. De 'echte' die samen met hun ploeggenoten onder politie-escorte op de snelweg oefenden, maar eveneens de 'wild'-renners, die men zelfs dwars door de winkelstraten zich een weg zag banen door de menigte. En zo werd er volop toegeleefd naar die woensdag 22 augustus jl., de dag waarop minister president mr. A.A.M. van Agt de WK '79 officieel zou openen. En niet alleen de wielerenthousiaste- lingen keken naar dit evenement uit. Ook binnen ons concern werd in verschil lende sectoren naar de WK toegeleefd. Voor velen bracht het immers een enor me hoeveelheid werk met zich mee. medewerkers die in Valkenburg neer streken, waren de medewerkers van de afdeling reclame-service. Onder leiding van parcoursmanager de heer N.A. Wassenaar togen zij op maandag 13 au gustus aan het werk. Tenten en tribunes verrezen langs de hele route van het par cours en het perscentrum en de per manence in het gebouw Cocarde te Valkenburg werden ingericht. Men bouwde zo'n 2530 m2 tent op de diverse locaties, zoals in Hulsberg, waarde hon derd km. tijdrit verreden zou worden en op de Cauberg, het centrum van het overige wedstrijdgebeuren. Honderden borden in allerlei soorten en maten moesten, vaak op de meest ongelukkige plaatsen, worden opgehangen. De vreemdste capriolen moesten de recla me-service medewerkers uithalen om de vlaggenmasten en verschillende re clame-uitingen in bomen, aan gevels en allerlei andere punten op te hangen. Verder bracht deze groep zo'n vijftig ver schillende tappunten op verschillende locaties aan. Vlak voor de eigenlijke wedstrijddagen bouwde men in koorts achtige haast de start- en finishentou- rage op en dat vaak allemaal in de stro mende regen. Buiten onze eigen Heineken mede werkers waren er ongeveer 285 personen ingezet om de functies van kassier, controleur en parcourswachter te ver vullen. Maar liefst 350 man politie was voor dit hele evenement ingezet om onder meer het verkeer te regelen en voor de aan- en afvoer van het publiek zorg te dragen. Zo'n 125 man van Pro vinciale Waterstaat en Publieke Werken zag men overal langs het parcours aan het werk; tijdens de wedstrijden brachten zo'n 375 personen er drank en etenswaren aan de man. Ook waren er zeven medische hoofdposten en twintig kleinere E.H.B.O.-posten ingericht door de Bescherming Bevolking en hulp diensten van het Oranje Kruis uit Berg en Terblijt en Maastricht. Langs en bin nen het parcours plaatste men verschil lende brandweerwagens en -posten om in geval van brand tijdens de wedstrijden direct paraat te kunnen zijn. Om het pu bliek van de weg te houden werd er alleen al ruim zeven km. dranghek ge plaatst. De Valkenburgse kunstenaar de heer A. Widdershoven poseert hier bij de door hem vervaardigde mergeltekening in de Grotten van Valkenburg. Dit tableau, dat in opdracht van Heineken werd gemaakt, werd op dins dag 21 augustus jl. door ons concern aan de gemeente Valkenburg aangeboden. Perscentrum Een groep Heineken medewerkers die ook al ruim van te voren in Valkenburg aanwezig was, waren de medewerkers van het perscentrum onder leiding van de heer R. Elfrink. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was dit perscentrum open om de gehele nationale en inter nationale pers van alleservicete kunnen voorzien. Dit betrof zowel het uitreiken van de perskaarten en fotografen- 11

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 11