Haringinstuif in Rotterdam Eén miljoen fusten in Den Bosch Ongeveer vijftien jaar geleden bevond zich een kleine groep van afgevaardig den van de Kamer van Koophandel, po- litie-inspectie, bouwpolitie en de dienst algemene zaken (afdeling drankwet) in gezelschap van de toenmalige commer cie horeca Rotterdam in de Raadskelder om verschillende drankwetproblemen te bespreken. Tijdens deze bijeenkomst werd bij het stevige glas Heineken bier de spreekwoordelijke Hollandse Nieuwe en wittebrood geserveerd. Een en ander viel zo goed in de smaak dat deze ver gadering zich in de loop der volgende jaren tot een regelmatige bijeenkomst ontwikkelde, waar zich geleidelijk ook andere takken van dienst van officiële instanties presenteerden. Van een vergadering is, gezien het grote aantal bezoekers (deze keer 160 bezoe kers), geen sprake meer. Vergaderd wordt er op andere plaatsen en momen- 4 ten. Maar eenmaal per jaar bengelt er menige haring boven de „hapgrage" monden van onze gewaardeerde be zoekers, onder wie we dit jaar ook bur gemeester A. A. van der Louw en diens chef van het kabinet, de heer I.P.L. Blom mochten begroeten. Het miljoenste fust is in de afgelopen maand juli van de zogenaamde Weigel- lijn op de afdeling verpakken te 's-Her- togenbosch gelopen. Dit is gerekend vanaf 26 augustus 1974. Bij deze ge beurtenis waren aanwezig de heren J. J. D. Clement en H. Leenman als project leiders, de heer T. B. de Vries als groepsleider verpakken, de heer H. v. d. Werken voor de technologische bege leiding, de heren A. S. C. Piotrowski en W. Plugge als san key-operators en de heer J. A. W. de Groot als plaatsvervan gend afdelingschef verpakken, terwijl de heer L. J. A. M. Boel de personeeldienst vertegenwoordigde. Dat dit resultaat van één miljoen fusten binnen vijf jaren be reikt kon worden, is voornamelijk te danken aan een gemiddeld rendement van 90%. Daarnaast werd met het pro- dukt van deze lijn steeds een uitstekende kwaliteit bereikt. Ondanks de betrekke lijk lage uurcapaciteit van deze installa tie, neemt zij toch een zeer belangrijke plaats in op deze brouwerij. Gesteld kan worden dat de laatste jaren het meren deel van alle export-fusten (inclusief die voor de V.S.) door deze colonne zijn ge produceerd.

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 4