Öp naar Amsterdam 705 Jeu de boules in het Oosterpark Zou het in Nederland .ooit nog eens zo ver komen dat parken en pleinen het ty pisch Franse straatbeeld te zien geven van groepjes pratende mensen, die hun vrije uren doorbrengen met een spelletje jeu de boules? Als je deze foto ziet, zou je het bijna gaan geloven. Het laat een wedstrijd jeu de boules zien die onlangs in het Oosterpark werd gehouden en die vooraf ging aan de Nederlandse Kam pioenschappen Jeu de Boules 1979. Dat Heineken dit spel een warm hart toe draagt, blijkt wel uit de kraampjes en de reclameborden die ons concern voor deze gelegenheid ter beschikking had gesteld. gesponsorde Amsterdam 704 voetbal toernooi in het Olympisch Stadion. Dit jaar een toernooi met een extra feestelijk tintje, vanwege het eerste lustrum dat met deze vijfde keer werd bereikt. De deelnemende elftallen waren dit jaar Ar senal, HSV Hamburg, Ajax en AZ'67. Tussen de wedstrijden door werd het publiek met allerlei attracties verrast. Zo sprong op zondagavond tussen de ver liezersronde en de finale door het Hei neken/Sony parateam naar beneden, wat toch altijd weer een fascinerend ge zicht is (foto 1Vrijdag 's avonds trad de KLM-harmonie voor het publiek op. De bekende organist Franz Lambert gaf zondagavond een orgelconcert op het voetbalterrein. Op foto 2 ziet u een spel moment uit een van de boeiende wed strijden. Uiteindelijke winnaar van het toernooi werd AZ'67 die in de finale tegen Ajax uitkwam. De Fair Play Cup, die ook dit jaar weer door ons concern ter beschikking werd gesteld, werd ge wonnen door de Engelse ploeg Arsenal. Op foto 3 ziet u hoe aanvoerder Pat Rice van Arsenal de Cup in ontvangst neemt uit handen van Jhr. F. J. C. Mollerus, adjunct-directeur bij Heineken en lid van het bestuur van de Stichting Internatio naal Voetbaltoernooi Amsterdam. Vele duizenden voetbalenthousiasten bezochten op vrijdag en zondag 3 en 5 augustus jl. het door Heineken en Sony 21

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 21