Na afloop van het vuurwerk ziet u hier bijeen, v.l.n.r. de heren P. Kranenberg, directeur al gemene zaken bij Heineken, minister-presi dent mr. A. A. M. van Agt en de burgemeester van Nijmegen, de heer F. J. Hermsen. Tweede dag De volgende dag wandelden we richting Wijchen, volgens velen een van de zwaarste dagen. Er was nog geen enke le uitvaller en genietend van het door komende zonnetje en de natuur tikten de kilometers onder onze voeten door. Hoe dichter we Wijchen naderden, hoe groter de belangstelling langs de kant van de weg. Bij de binnenkomst aldaar stonden de toeschouwers rijen dik te applaudiseren. Overal klonk muziek en in onze rustplaats werden we weer enorm vertroeteld door het verzor gingsteam. Uitgeluid door de Militaire Kapel verlieten we dit plaatsje. Na een verder prettige wandeltocht kwamen we weer moe maar voldaan aan op onze startplaats van die ochtend. De derde dag was aangebroken en op weg naar de start werd de route al enigszins besproken. Al spoedig na het vertrek werd er stevig de pas ingezet en vrolijk gingen we op weg om te trachten Een van de veie tentjes en kraampjes die ons concern tijdens dit evenement in Nijmegen had staan. ook de derde dag vol te maken en zon der uitvallers die avond weer binnen te komen. Op onze rustplaats moest hier en daar een blaar behandeld worden en wat spieren gemasseerd. Zeven heuvelenweg Onze volgende rustplaats moesten we bereiken via de beruchte zeven heuve lenweg. Een prachtige route die ons door een landschap van heuvels en da len leidde. Lachend en keuvelend werd de eerste heuvel moeiteloos genomen. Ook de zes volgende heuvels werden probleemloos genomen wat ons volop moed gaf voor de rest van de tocht. Al waren we nog niet in Nijmegen, het zwaarste deel van de weg zat erop. Ver volgens ging het richting Groesbeek, waar we verwelkomd werden door mu ziek en dikke rijen toeschouwers. Ge nietend van het applaus en de muziek trokken we Groesbeek door richting Nijmegen. Het laatste stukje viel veel wandelaars toch tamelijk zwaar aangezien de meesten vermoeider aankwamen dan de dag ervoor. Niettemin waren we ervan overtuigd nu ook de vierde dag te kunnen volbrengen. Die laatste dag begon al met het blijde gevoel dat ons die avond een triomfan telijke intocht stond te wachten. Vol goede moed gingen we dus op pad en kwam de stemming er zeer spoedig in. De dag verliep moeiteloos. Alleen de laatste kilometers voor ons verzamel punt was voor een paar van ons wel een afmattende gang. Toen we echter een maal dit verzamelpunt hadden bereikt, was alle vermoeienis en spierpijn ver geten. Na wat gegeten te hebben en ons wat te hebben opgefrist verzamelden onze Heineken wandelaars zich om als één groep de intocht in Nijmegen te be ginnen. Met de ons uitgereikte bloemen in de armen gingen we op weg. Ontvan gen door een juichende mensenmenig- Tijdens de Nijmeegse Vierdaagse worden er altijd de hele week door in Nijmegen zomer feesten gehouden. Ons concern drukt hier ook altijd zeer duidelijk haar eigen stempel op zoals u hier ziet. te trokken we Nijmegen binnen. Een grandioze ontvangst! Trots en fier liepen we bejubeld en bedolven onder de bloemen langs de afgeladen tribunes, voorbij de ere-tribune naar het eindpunt, waar wij allemaal onze welverdiende beloning in ontvangst mochten nemen. Toen we na afloop koers naar huis zet ten, wisten we dat we in Nijmegen vele vrienden achterlieten. We hadden ech ter de wetenschap elkaar volgend jaar weer terug te zien. Tot ziens Nijmegen, tot 1980! j c. Mink Een van de hoogtepunten van de zomerfees ten is het jaarlijkse vuurwerk. Dit jaar werd dit op dinsdagavond 17 juli afgestoken. En zoals u op de foto wel kunt zien... aangeboden door Heineken! 19

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 19