Heineken op Nijmeegse Vierdaagse 1979 De deelnemers De 63e Vierdaagse van Nijmegen zit er weer op! Ook dit jaar was het voor vele deelnemers weer een grandio ze belevenis. „Het is geen sport, het is een ziekte," volgens een van de Heineken deelnemers, die de red actie tevens toevertrouwde dat het voor hem een moeilijke keus zou worden als hij moest kiezen tussen zijn vakantie en dit evenement. Ook dit jaar was Heineken met een eigen concerngroep vertegenwoordigd. Deze groep bestond voor het groot ste deel uit Bosschenaren, maar ook de vestigingen uit Zoeterwoude, Amsterdam en zelfs Zoetermeer waren vertegenwoordigd. Hiervan volbrachten vijf wandelaars vier maal vijftig km, zeven wandelaars vier maal veertig km en tien wande laars vier maal dertig km. De groep werd op de vierde dag opgevangen in café Ramona te Nijmegen, waar men een drankje aangeboden kreeg namens de commissie Den Bosch. Vervolgens liep men in groepsver band de laatste kilometers. Een van de Heineken deelnemers, die voor de eerste keer deze Vier daagse meeliep, de heer J. C. Mink, was er zo enthousiast over dat hij spontaan een verslag schreef voor Vers van 't Vat. Hieronder vindt u hiervan een samenvatting: Dinsdagmorgen 17 juli maakte een rin kelend geluid een einde aan mijn slaap. Enigszins suffig besefte ik wat daar de reden voor was. Mijn eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse begon. Het was mijn allereerste Vierdaagse en ik was dan ook vol verwachting naar het resul taat. Om zeven uur gingen wij met tien personen te weten zeven dames en drie heren op weg naar het startbureau in Nijmegen. Het was er een drukte van jewelste. We wachtten tot onze leider, de heer C. Timmers, het sein „starten" gaf. Om half acht ontvingen we onze startknip in de startkaart en trokken we gezamenlijk op weg richting Eist, waar onze eerste rustplaats zou zijn. De stemming was opperbest ondanks de ietwat betrokken lucht. Na circa een uur te hebben gewandeld viel er een druilerig regentje maar ook dat mocht de pret niet drukken. Met kwinkslagen en gelach trokken we rus tig verder tussen die vele ontelbare wandelaars door. Met onze Heineken vrienden lopend, leek het wel één grote familie. We monterden elkaar op en steunden elkaar in de moeilijke ogen blikken. Op onze eerste rustplaats wer den we buitengewoon goed ontvangen door het verzorgingsteam van de Bos sche Vierdaagse. Dekens werden om De intocht in Nijmegen: de bekroning van deze sportieve prestatie. De Heineken ploeg op weg naar de intocht. geslagen om de spieren warm te hou den. We kregen te eten en te drinken en na de genoten rust ging de tocht weer verder richting Nijmegen. In Eist speel de de muziekkapel om de wandelaars frisse moed te geven. Op de terugweg via een kilometerslange dijk viel er toch een stevige regenbui, maar dat kon ons niet deren. De Waalbrug in Nijmegen was al in zicht. Ondanks het sombere weer was de belangstelling in Nijmegen bij het binnenkomen bijzonder groot. Moe maar voldaan stapten we naar het startbureau om onze startkaart in te le veren en de nieuwe te ontvangen voor de tweede dag. 50 km: D. Azarfan, Den Bosch J. Th. Cornelissen, Den Bosch D. Th. C. van Roosmalen, Den Bosch W. Suiker, Zoeterwoude J. W. J. van Vugt, Den Bosch 40 km: A. M. Key, Zoeterwoude Mevr. H. P. M. Key, Zoeterwoude M. v.d. Loo, Den Bosch D. M. Ouwens, Zoetermeer W. J. Ran, Den Bosch H. M. P. Versteeg, Amsterdam W. J. C. van Vugt, Den Bosch 30 km: J. C. Mink, Den Bosch W. Th. Pijnenburg, Den Bosch Mej. M. J. G. Ran, Den Bosch Mevr. H. Ran, Den Bosch Mevr. E. M. Segers, Amsterdam Mevr. E. C. Stap, Amsterdam C. Timmers, Den Bosch Mej. J. Timmers, Den Bosch Mej. M. Timmers, Den Bosch Mej. S. C. J. A. van Vugt, Den Bosch

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 18