G. P. Tacq met pensioen Pensioen J. H. de Graaf Amsterdam Op dinsdag 31 juli jl. kwamen de heer J. Schiffel en zijn vrouw en dochter naar het leslokaal op de Mauritskade in verband met zijn afscheid. De heer Schiffel maakt gebruik van de mogelijkheid van vervroegde uittreding op 63-jarige leeftijd. Bij de officiële ontvangst waren aanwezig: mevrouw Van Kooten en de heren Welmers, Hamers, Jansen, Cuppen, Smit, Ummenthum, Vreeswijk en Venderbos. In een ongedwongen samenzijn werd een pilsje gedronken en menige oude herinnering opgehaald. Vervolgens ging het gezelschap naar de ontvangstruimte in de kantine. Daar werd de heer Schiffel toegesproken door de heer Welmers, die hem dankte voor de wijze waarop hij zijn werk voor de brouwerij sedert 1947 werkzaam in de bottelarij-af delingen had verricht. De afdelingschef verpakken, de heer Cuppen, was de volgen de spreker, die met enige hartelijke woorden zijn appreciatie uitsprak voor de heer Schiffel waarbij het, door de afdeling bijeen gebrachte, cadeau aan hem werd overhandigd. Me vrouw Schiffel kreeg een bijzondere hangplant aangeboden. Tenslotte bedankte de heer Schiffel de sprekers en alle aan wezigen voor de betoonde belangstelling en de cadeaus. Wij wensen de familie Schiffel nog vele gelukkige jaren! Het echtpaar Tacq op de dag van de pensionering van de heer Tacq. Rotterdam Op 31 juli 1979 nam de heer G. P. Tacq, na een dienstverband van 49 jaar en 6 maanden, afscheid van de brouwerij wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Een dienstverband van bijna een halve eeuw...; hierdoor kon de heer Tacq zijn oudste herinneringen met niemand delen, want geen van de collega's kon zo'n tijdvak uit eigen waarne ming overzien. Enkele feiten: De heer Tacq trad per 1 februari 1930 in dienst van het toenmalige filiaal Rotterdam van de Amstelbrouwerij, ging in 1966 over naar de drankenhandel De Havenstad en in 1970 naar de export-transport afdeling. In 1977 moest hij zijn activiteiten in verband met zijn gezond heidstoestand beëindigen. En daarom was het zo verheugend dat de heer Tacq nu, vergezeld van zijn echtgenote, eigen en aangetrouwde kinderen en één van zijn kleindochters, in uit stekende conditie afscheid kon nemen van de brouwerij en zijn collega's. Op verzoek van de heer Tacq werden geen toespraken ge houden zodat de heer Burger hoofd van de export-transport afdeling in een informele bijeenkomst eerst de jubileum gratificatie overhandigde en later, tijdens de officiële receptie met enkele woorden: ,,lk mag niet spreken en dat vind ik jam mer want ik had graag aardige dingen gezegd dat kan ik goed" namens de medewerkers van de ETA een afscheidsca deau aanbood en namens het overige personeel een geschenk onder couvert. De heer Tacq dankte in zijn afscheidswoorden alle aanwezi gen, ook de collega's van de Keileweg, voor hun vrienschap en collegialiteit. ,,Het was grandioos," verklaarde hij. De aanwe zigen konden hierna nog eens persoonlijk afscheid van hem nemen op de gezellige receptie die hierop volgde. De heer De Graaf luistert geduldig naar het hem ,.ten laste gelegde'' bij zijn afscheid in Zoeterwoude. Zoeterwoude Op 31 juli jl. werd in het ontvangstgebouw te Zoeterwoude een receptie gehouden ter gelegenheid van het afscheid van de heer J. H. de Graaf, in zijn laatste functie werkzaam als project-manager. Nadat mevrouw Christiaanse een ieder welkom had geheten en een groot aantal telegram men had voorgelezen, kondigde zij het programma voor deze middag aan. Ten tonele verschenen twee „rechters", de heren Van Rijn en Vink (laatstgenoemde van onze vestiging in Den Bosch) die de heer De Graaf vroegen voor de „gerechtelijke tafel" te verschijnen. Gezien zijn „hoge" leeftijd stonden ze hem toe te gaan zitten. Het was hun bekend dat de heer De Graaf er niet op gesteld was bij plechtige gelegenheden te worden toegesproken en dat hij het overdreven en overbodig vond dat zijn goede daden en eigenschappen werden geme moreerd, of dat juist was. De heer De Graaf beaamde dit vol mondig. Omdat zij dezelfde mening waren toegedaan, werd de heer De Graaf niet geprezen, maar wel wilden zij het hebben over andere daden en voorvallen met betrekking tot hem, want als dienaren van Vrouwe Justitia achtten zij het niet juist als er bij Heineken verhalen gingen die niet op waarheid zouden berusten. Daarom werd er een onderzoek gehouden met vele getuigen, waarbij een twaalftal zaken aan de orde kwam. Zo was er een zaak met plaats van handeling Rotterdam. De „rechters" vroegen of het ook waar was dat de heer De Graaf in de Isaac Hubertstraat af en toe streken uithaalde om de zaak wat op te vrolijken; een en ander culmineerde in het afsluiten van een werkkamer door het plaatsen van een bezemsteel aan de gangzijde onder de deurknop, zodat hij zijn huidige directe chef opsloot. Het was volkomen juist, aldus de heer De Graaf. Alvorens weer aan een andere zaak te beginnen, vond een van de rechters het beter deze zaak achter gesloten deuren te behandelen. Tenslotte werd het boek gesloten. De „rechters" hadden genoeg aangedragen om de vele aanwezigen een beeld te geven van zijn levenswandel. Hierna mocht de heer De Graaf weer terug naar zijn plaats bij de familie om het „vonnis" te vernemen, want dit lieten de heren „rechters" over aan andere instanties. Het „vonnis" werd ten slotte uitgesproken door de heer Tops nadat hij eerst op zijn manier en vanuit een andere gezichtshoek enige activiteiten had belicht. Mede gelet op de vele goede eigenschappen deed de heer Tops uiteinde lijk de „uitspraak" en meende hij Jaap de Graaf recht te doen door hem van harte te bedanken en hem zeer veel goede jaren toe te wensen, waarbij hij hoopte dat hij misschien wel zijn haren maar niet zijn streken zou verliezen. Na de overhandiging van de cadeaus bedankte de heer De Graaf ten slotte alle waarde Heineken-genoten en zei zeer verrast te zijn door de grote opkomst. Hij bedankte tevens de „rechters" die zelf een groot aandeel hadden in de grappen en de heer Tops voor zijn milde „uitspraak". 17

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 17