BH J. Q. Verlaan J. Moes M. H. Kaspers De voltallige familie Miltenburg op het brouwerijterrein. vangstruimte net enkele uren tevoren in gebruik genomen was. Op verzoek van de jubilaris werden hier verder geen toespra ken gehouden. In de gloednieuwe Kuiperij volgde een zeer gezellige receptie, waarbij vele medewerkers uit de horecagroep aanwezig wa ren. Amsterdam Het 25-jarig jubileum van de heer J. Q. Verlaan, bedrijfsleider van de Verenigde Drankenhandel Veraar B.V. te Amsterdam werd gevierd op 27 juni jl. De heer Verlaan werd be geleid doorzijn echtgenote, zoon en dochter, en zijn moeder. Het gezelschap werd ontvangen door de heren Mollerus, Van de Doll, Tielkemeyer, en Ringeling. In zijn welkomstwoord merkte de heer Mollerus op dat, aan gezien de ouders van de jubilaris voorheen een Amstel agent schap hadden in Leidschendam, de appel kennelijk niet ver van de boom was gevallen: De heer Verlaan heeft zijn gehele werkende leven „in de drank" doorgebracht. Uit erkentelijkheid overhandigde hij mevrouw Verlaan een boeket rozen. Zich wendend tot de jubilaris memoreerde de heer Mollerus de specifieke problemen van Amsterdam waar mee de heer Verlaan zich dagelijks geconfronteerd ziet en die hij met grote volharding en creativiteit aanpakt. Met het uitrei ken van de speld en de gratificatie-envelop werd het officiële gedeelte beëindigd; echter niet voordat tot de echtgenote van de jubilaris een woord van dank was uitgesproken. De heer Van de Doll opende de receptie met een welkomst woord tot de aanwezigen die. afkomstig uit de diverse hore- casectoren, in groten getale van hun belangstelling blijk ga ven. In kort bestek doorliep hij de carrière van de heer Verlaan, die als vertegenwoordiger bij drankenhandel Van de Kroon en Amsterdam. Op 7 juni jl. vierde de heer J. Moes, wachtchef energie en storingsdienst, zijn 25- jarig dienstverband bij de brouwerij. Vergezeld van zijn vrouw en beide kinderen werd de heer Moes verwelkomd in de ontvangstkamer door de heren Welmers, Keesman en Sternfeld en mevrouw Wohlge muth. Na de ,,warming-up", besloten door het aanbrengen van de gouden jubileumspeld, ging het gezelschap richting 't Koel- schip. Hier wachtte een groep belangstellenden de familie Moes op. De jubilaris werd toegesproken door achtereenvol gens de heren Welmers, Keesman en Van der Ven. Gemeen schappelijke elementen in de bewoordingen waren de colle gialiteit en de onuitputtelijke vindingrijkheid van de heer Moes. De wachtchef, die getypeerd werd als vaderfiguur voor de afdeling, zou in staat moeten worden geacht zijn boterham te kunnen verdienen met het zenden van zijn vindingen aan de ideeënbuscommissie. Helaas komt hij hiervoor, gezien zijn functie, niet in aanmerking. Namens het personeel kreeg de heer Moes een schitterende radiocassetterecorder aangeboden In zijn dankwoord uitte de jubilaris zijn tevredenheid over de werksfeer in de brouwerij en stelde vast „dat je hier weer helemaal mens kunt worden". Nadat iedereen de gelegenheid had gekregen om de heer Moes te feliciteren, kreeg men ruimschoots de kans het glas te heffen en gezellig na te praten. De heer en mevrouw Moes tijdens de officiële ontvangst. Koop in Beverwijk een aanvang nam. Later zou hij de bedrijfs leider opvolgen, waarna hij in 1976 tot bedrijfsleider in Am sterdam benoemd werd. De heer Van de Doll kenschetste de jubilaris als een man met een grote inzet die zich zeer colle giaal opstelt. Namens de VDH-medewerkers bood de heer De Schepper een slagboormachine aan die op een originele ma nier werd gepresenteerd: in 'n oude timmermanskist. Namens de groep horeca Amsterdam, speciale markten en collega's werden vervolgens enkele hulpstukken en cadeaubonnen aangeboden. De heer Van de Doll overhandigde tenslotte het personeels- cadeau. In zijn slotwoord dankte de jubilaris voor de onder vonden samenwerking van leiding en medewerkers en voor de fraaie cadeaus. Amsterdam De heer M. H. Kaspers, werkzaam in de bottelarij, vierde 29 juni jl. het feit dat hij 40 jaar geleden in dienst van de Amstel brouwerij trad. De heer en mevrouw Kaspers werden ont vangen op de vestiging aan de Mauritskade te Amsterdam door de heren Welmers, Cuppen, Stuyvenberg, Drost en Hes- se. Voorts waren aanwezig mevrouw Van Kooten en de heren Struiksma en Van Es. Tijdens de goed bezochte receptie sprak als eerste de heer Welmers. Deze benadrukte dat iemand het alleen 40 jaar kan volhouden als de sfeer goed is. De heer Kaspers heeft daar zelf in ieder geval aan bijgedragen omdat hij altijd een opgewekt humeur heeft. De heer Welmers bedankte de jubilaris tenslotte voor de bewezen diensten en overhandigde hem de enveloppe Van de heer Mollerus ontvangt de heer Verlaan de gouden speld. 24

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 24