Amsterdam kreeg nieuwe ontvangstruimte Sinds kort heeft Amsterdam er een nieuwe ontvangstruimte bij: Op 30 mei jl. werd op de brouwerij aan de Van der Helststraat de Kui perij geopend. De naam geeft al aan waar de nieuwe ruimte vroeger voor gebruikt werd. Toen het bier nog in houten fusten verpakt werd, werden de vaten in de kuiperij vervaar digd en gerepareerd. Om nog iets van die oude sfeer in de ruimte te vangen, heeft men oud kuipersgereedschap aan de wanden opge hangen. De Kuiperij Behalve de ontvangstruimte, bestaat de Kuiperij uit een hal, een garderobe, toi letten en een keukentje. Het meubilair komt uit de Gijsbreghtkelder van de brouwerij aan de Mauritskade. De totstandkoming van de Kuiperij Nadat het plan voor een nieuwe zaal goedgekeurd was en men de ruimte had aangewezen, maakte architect de heer J. Wolkers van het Heineken Bouwbu reau verschillende ontwerpen. Eind fe bruari 1979 was alles op tekening gereed en begon men met de bouw. Er moest hard gewerkt worden om alles op tijd (op 18 mei zou de oplevering plaats hebben) klaar te krijgen. In zijn openingswoord sprak projectleider de heer Meijer ook namens de heer Wolkers zijn dank uit aan de mensen die zich hiervoor ingezet hadden. Met name noemde hij aanne mersmaatschappij Bato Jansen, verte- Oude kuipersgereedschappen halen de sfeer van vroeger terug. Sfeervol De inrichting is bijzonder sfeervol. Het verlaagde balkenplafond werkt geluid dempend. De vensters, die nog uit de tijd stammen dat de ruimte als „echte" kui perij gebruikt werd, heeft men geaccen tueerd door een speciale verlichting aan te brengen, die het daar bevestigde ou de kuipersgereedschap goed doet uit komen. Achter de bar staat een slijterij- kast uit de vorige eeuw, die de produkten van het concern tentoonstelt. De houten betimmering en de plavuizen op de grond maken het tot een smaakvol ge heel. Dat de kuiperij al lang niet meer als zo danig gebruikt werd, betekent niet dat de ruimte leegstond. Een deel van de af deling reclame-service had er een on derdak gevonden, zo vertelde project leider de heer A. Meijer in zijn openings toespraak. Het leverde aanvankelijk wel enige strubbelingen op, toen bekend werd dat de afdeling plaats moest maken voor een nieuwe ontvangstruimte. Maar gelukkig werd in onderling overleg een uitstekende oplossing gevonden en nu zetelt dat gedeelte van de afdeling re clame-service elders op het terrein, eveneens in een geheel verbouwde ruimte. De stand van zaken op 15 maart 1979. Eigenlijk zijn alleen de ramen al herkenbaar. 8

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 8