Uitstapje oud-medewerkers Den Bosch Dagtocht gepensioneerden Amsterdam zeischap Zwolle, waar in het Postiljon Motel het diner werd gebruikt. Waarde ring voor de perfecte wijze waarop het diner voor een gezelschap van 413 per sonen werd verzorgd en geserveerd. Moe, maar voldaan, bereikte het gezel schap om half tien 's avonds weer per trein het Centraal Station te Rotterdam. De deelnemers èn de Personeelsunie Rotterdam kunnen met voldoening op deze dag terugzien. Per bus bereikte het gezelschap Zwolle. 979 ver- ken- Har- Een pro- 5 in de zich /ijze jen. van tafel spo- fge- een p te ver den een it. om /rije gen ien- een ge- Bij stralend weer werd op 7 en 8 juni de jaarlijkse dagtocht voor de oud-mede werkers uit Amsterdam gehouden. Respectievelijk zes en vier bussen ver trokken 's morgens om 8.00 uur uit de hoofdstad, richting Veluwe. In Ugchelen werd de koffiestop gehouden en van daar ging het verder naar Eerbeek. Hier De Amsterdamse oud-medewerkers vlak voor het vertrek. stapte het gezelschap over in de ,,Bel- lo", een oude stoomtrein die in de zo mermaanden van Eerbeek naar Apel doorn rijdt. Vanaf het station in Apeldoorn werd per bus de tocht voortgezet naar de Julia- natoren. De lunch hier was goed ver zorgd en van de gelegenheid om het pretpark te bezoeken werd druk gebruik gemaakt. Daarna werd het museum van paleis 't Loo bezocht. De paardenstal, de door de koninklijke familie in vroeger tijden ge bruikte rijtuigen en prachtige voorwer pen uit die tijd hadden ieders belang stelling. Hoogtepunt van de dag was de hierna volgende tocht door het prachti ge en uitgestrekte Kroondomein. De ko ninklijke boswachters die het gezel schap hier begeleidden gaven uitleg over het wild, de fauna en de flora die in het domein voorkomen. Vooral de eerste dag was er veel wild te zien, hoofdzake lijk herten en wilde zwijnen. Na afloop van de tocht was het diner in de Cantharel (Ugchelen). De stemming werd hier nog verhoogd door de aanwe zigheid van levende muziek" waarbij er druk gebruik werd gemaakt van de dansvloer. Om 20.00 uur was het tijd voor de terugreis naar Amsterdam. Met een opgewekt ,,tot volgend jaar" werd daar, moe maar voldaan, afscheid ge nomen van de busbegeleiders(sters). Het ritje met de oude stoomtrein ..Bello" was een hele belevenis. Genietend in het zonnetje tijdens de tocht over het water. Op woensdag 30 mei stond de jaarlijkse bustocht voor de Bossche gepensio neerden op het programma. Dit jaar moesten er voor het eerst drie bussen gehuurd worden om het totale gezel schap te kunnen vervoeren. Om ongeveer 8 uur vertrokken de oud medewerkers richting Arnhem, langs Oosterbeek over de Rijksweg naar Zwolle, waar in het Postiljon Motel de koffiepauze gehouden werd. Hierna reed het gezelschap via 't Harde naar Elburg, waar de plezierboot Jacqueline reeds klaar lag. De reis ging over het Drontermeer via de Roggesluis naar het Ketelmeer, waar men na het passeren van de Ketelbrug tenslotte op het IJsselmeer kwam. Dankzij het zonnetje werd dit een prachtige tocht over het water, met aan boord een goed voorziene koffietafel. In Urk werd iedereen weer aan land ge zet en na een wandeling door dit beken de vissersdorp was het tijd voor een dorstlessertje in Het Wapen van Urk. Hierna werd de terugtocht weer aan vaard. Voor het eerst waren er drie bussen nodig, zó groot was het gezelschap dit jaar. Café/restaurant Metropole in Den Bosch was voorlopig het einddoel. Hier waren bij aankomst de tafels al gedekt voor het diner. Na een geweldige feest maaltijd bedankte de heer Breedijk na mens allen de directie, het bestuur van de Personeelsunie en de EHBO voor de verzorging en de fijne dag. Een lofzang van onze Belgische gepen sioneerde, de heer Van de Pol, sloot de ze zeer geslaagde dagreis af. 5

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 5