INFORMELE KENNISMAKING IN ZOETERMEER NIEUWE PRUZEN AMSTELWIELERKLEDING Gepensioneerden- tocht Rotterdam 1979 TOERISTEN DROOG IN DE RU De verfgeur hing er bij wijze van spreken nog, zó nieuw was het ontvangstgedeel te van onze vestiging in Zoetermeer, waar op 16 juni jl. een informele kennis makingsbijeenkomst gehouden werd voor het personeel. Alle afdelingen van de Gedistilleerd en Wijn Groep Nederland zijn nu onderge bracht in Zoetermeer, en aangezien de ze mensen uit Rotterdam, Schiedam en Amsterdam zijn gekomen, kunt u zich voorstellen dat er heel wat handen ge schud zijn. De heer J. van der Zee, groepsdirecteur, heette iedereen hartelijk welkom in de gloednieuwe vestiging, waarbij hij vooral de nieuwe medewerkers niet wilde ver geten, die naar hij hoopte een gezellige werkkring zouden vinden. Van der Zee: ,,ln een gemeenschap die met elkaar werkt, is het belangrijk een bepaalde harmonie te vinden, waarbij ik vooral denk aan de samenwerking tussen de Rotterdamse en Schiedamse vestigin gen. In deze inrichting, waaruit de vrien delijkheid, vastberadenheid en gastvrij heid spreekt, kunnen wij onze klanten voortreffelijk ontvangen." De heer Van der Zee veronderstelde dat het voor iedereen wel even wennen zou zijn: ,,lk had zelf ook het idee dat ik een nieuwe baan heb gekregen." Hij sprak de wens uit dat iedereen snel aan de nieuwe regels (,,dat is nu eenmaal onvermijdelijk") en aan elkaar zou wen nen zodat men er samen een hechte ge meenschap van maakt. Hierna was er gelegenheid voor een hapje en een drankje, waarbij men te vens de nieuwe ontvangstruimte, de wijnproeverij en het café kon inwijden. Met ingang van 1 juni 1979 zijn voor wat betreft de Amstel wielerkleding de vol gende prijzen vastgesteld: Trainings pakken in de maten small, medium, lar ge en extra large 52,50. Wielershirts in dezelfde maten kosten nu ƒ22,75; de wielerbroeken blijven onver anderd in prijs 20,50). Het hoort zo langzamerhand tot het zo merse straatbeeld: Een enorme rij wachtende toeristen, die graag een be zoek willen brengen aan de brouwerij aan de Van der Helststraat in Amster dam. Jammer genoeg houden we het zomers lang niet altijd droog, vandaar dat de toeristen het er vaak voor over moesten hebben zich nat te laten rege nen, alvorens de brouwerij binnen te kunnen gaan. Sinds kort is hier echter verandering in gekomen. Aan de zijde van de Stadhou derskade, naar de Ferdinand Bolstraat toe, is een speciale inklapbare luifel aangebracht, waaronder de bezoekers bij regenweer kunnen schuilen. De deelnemers van de op 17 mei 1979 gehouden gepensioneerdentocht ver trokken per extra trein ,,de Heineken- Express" van Rotterdam C.S. naar Har derwijk, waar in een lange rij 10 bussen gereed stonden om allen naar het Dolfi narium Harderwijk te vervoeren. Een wervelende show stond op het pro gramma waarbij de toeschouwers in verrukking werden gebracht door de gratie waarmee de enorme dieren zich presenteerden en de perfecte wijze waarop de dolfijnen als team optraden. Het spontane applaus aan het einde van de show bewees de bewondering voor de dolfijnen en hun trainsters. In Flevohof was een uitstekende koffietafel aangericht. Bewondering later ook voor het opspo ringsteam, dat erin slaagde twee afge dwaalde reisgenoten, die rustig een kopje koffie gingen drinken, weer op te sporen, zodat de bussen met een ver traging van maar een half uur konden vertrekken richting Flevohof, waar een uitstekende koffietafel was aangericht. Flevohof bood vele mogelijkheden om de in het programma opgenomen vrije tijd zowel binnen als buiten naar eigen inzicht te besteden, zodat de regen buien, die er ook op die dag waren, geen echt probleem vormden. Na een korte bustocht bereikte het ge- 4

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 4