VEIUGHEIDSVOORLICHTING IN ZOETERWOUDE Benoemingen De heer Schipper opende de veiligheids-voorlichtingsactie Met ingang van 5 juli is de heer K.Th.W.M. Bakx, voorheen hoofd plan ning control Nederland, belast met de leiding van de Groep E.F.I. Nederland. Aan hem is de persoonlijke titel van di recteur toegekend. Drs. J. B. H. M. Beks, die bovengenoemde functie naast zijn huidige functie ad interim heeft vervuld, zal zijn werkzaamheden in de komende maanden aan de heer Bakx overdragen. Ir. R. W. Welmers, thans bedrijfsleider van de brouwerijen aan de Van der Helststraat en Mauritskade in Amster dam, is benoemd tot bedrijfsleider in Zoeterwoude. De heer Welmers zal in Amsterdam op gevolgd worden door Ir. A. J. Kruidenier. De heer Kruidenier was voorheen werk zaam als technical manager van de groep Malayan Breweries Ltd. in Singa pore. Ir. W. F. Schipper, bedrijfsleider van on ze vestiging in Zoeterwoude, opende 16 mei jl. de veiligheids-voorlichtingsactie, die hier gedurende een week gehouden werd. De heer Schipper vond deze actie voor iedereen zó belangrijk, dat hij alle me dewerkers van de afdeling produktie via een persoonlijke brief op de hoogte stelde. Speciale bezoekschema's waren gemaakt, opdat allen in werktijd aan de actie konden deelnemen. De actie droeg als thema: „Bescher mingsmiddelen voor ogen, handen en voeten, en tegen zuren en logen". Er werd een diaserie vertoond over het bedrijf en een film over een oog-ongeval. Aan de diaserie was een quiz verbonden, waarbij men kon testen of men oog had voor veilig werken. Hierna werd een be zoek gebracht aan de speciale tentoon stelling op het gebied van veilig werken, terwijl hier ook demonstraties werden gegeven. De tentoonstelling omvatte een breed scala aan beschermende kleding, schoeisel en brillen. De veiligheidsgla- Aandachtig luisteren de toehoorders naar de uitleg die de heer Spermon van het G.A.K. over de actie geeft. Een gedeelte van de tentoonstelling die aan de voorlichtingsactie verbonden was. zen werden getest met een vallende ko gel en een windbuks. Het rad van avon tuur over ongevalskansen en een op stelling van een pomp met zwavelzuur completeerden de tentoonstelling. De uitslag van de quiz werd direct na afloop bekend gemaakt: De beste scores werden behaald met de dia's van roos ters op de goten en het gebruik van een gelaatsscherm. De slechtste scores wa ren behaald met de dia waarbij heel snel het aantal onveilige situaties moest wor den genoemd. Op een gemiddelde bezetting van 694 personeelsleden produktie bezochten 581 werknemers de actie. Twee weken voor de veiligheids-voor lichtingsactie vond er in het bedrijf een stickeractie met veiligheidsaffiches plaats. De algehele organisatie stond onder lei ding van de heer F. K. Haagendoorn van het G. A. K., afdeling advisering be drijfsveiligheid. 3

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 3