Zeevissende Zwollenaren op Waddenzee De foto van de maand april is gemaakt door de heer H. Rijven. Hij fotografeerde een mug, die op een raam zit. Het bij zondere van deze foto is het speciale effect dat bereikt werd door de dubbele weerspiegeling van de mug in het glas. Hij werd gemaakt met een standaard lens en vergroot op hard papier, zonder „kunstgrepen". Tot foto van de maand mei is uitgeroe pen de afbeelding gemaakt door de heer R. van Rijn. Hij bracht op een fijne wijze in zwart en grijs een binnenplaatsje in de Dordogne (Frankrijk) in beeld. Fotoclub Heineken Zoeterwoude Uitslapen was er op de ochtend van za terdag 9 juni jl. voor de in totaal 17 deel nemers en -sters van onze vestiging in Zwolle aan het uitstapje naar de „vis gronden" op de Waddenzee niet bij: om 7.30 uur in Harlingen present zijn, zo luidde het parool. De sluiswachter aldaar had hierover kennelijk anders gedacht: de brave borst versliep zich iet-of-wat waardoor een oponthoud ontstond van circa een half uur. Maar rond 8.00 uur kozen de stoere zeevissers dan toch het ruime (wadden)sop! Met de bedoeling als eerste op de visgronden te arriveren, had Jaap Schulenberg zich op de voor plecht van de vissersboot geïnstalleerd. Vele eersten zullen de natsten zijn, zo zou een variant op een bekend gezegde kunnen luiden, dat in dit geval zeker op hem van toepassing was: Deze dappere zeevisser had namelijk de stijve bries en de woelige zeegang mooi onderschat. Een flinke plons milieuvriendelijk wad- dennat was zijn (verdiende?) loon! Loon echter krijgt men naar werken, zoals men ook vis vangt naar dat men vist. Dit gold stellig voor Wim Stolte, die tijdens het wedstrijdvissen niet alleen de eerste doch ook de meeste vis wist te verschal ken. De grootste vis evenwel was voor Henk Kemerink. Jaap Schulenberg's echtgenote wilde beslist voor haar on fortuinlijke man niet onderdoen: zij liep weliswaar geen nat pak op, maar zij wist slechts één vis uit de Waddenzee te tillen en ontving daarvoor de pech prijs! Het viel op, dat de „beginners" onder de zeevissers nogal wat moeite hadden met het werpen van het lood. Allengs ging het gelukkig toch beter en werd er heel wat werk verzet. Voor de begeleidende dames van het gezelschap was er volop gelegenheid om gedurende de vaart op het zonnige middendek lekker „aan te bruinen". Al met al beleefde men uitbundig plezier aan dit zeevisvangstfestijn, welk plezier voor een niet gering gedeelte „uit de koker" kwam van de goed op dreef zijn de Albert Heslinga. De lachsalvo's die hij voortdurend deed losbarsten, waren voor menige meeuw aanleiding om op eerbiedige afstand te blijven, terwijl de schipper zich soms min of meer bezorgd afvroeg of hij de hele handel nog wel veilig de thuishaven zou kunnen bin nenloodsen. Dat lukte echter wonderwel en tegen 16.30 uur werd in Harlingen afgemeerd. Een smakelijke maaltijd bij „de Chinees" besloot deze uitermate geslaagde vis vangsttrip op de Waddenzee, waarna omstreeks 18.00 uur huiswaarts werd gekoerst. Terwijl Jaap Schulenberg met een vies gezicht een zeegier aan zijn haak tracht te wurmen, bewaakt Albert Heslinga het hengelbestand. 30

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 30