vers vanlint 30STE JAARGANG 6/79 AUG. PERSONEELSBLAD VAN HET HEINEKEN CONCERN Verschijnt 10 keer per jaar Redactie-adres: Postbus 28,1000 AA Amsterdam Telefoon 020 - 702264, 702172 REDACTIE: Ineke Spoorenberg Els Reijnders REDACTIECOMMISSIE: Mr. J. Th. Kappelle Mr. D. P. de Graaf Jhr. F. J. C. Mollerus Mr. L. M. Pahud de Mortanges Ir. J. B. R. Schwietert J. Siep H. A. H. Verlinden CORRESPONDENTEN: Amsterdam (Stadhouderskade): P. A. Sternfeld Amsterdam (Mauritskade): vacature Bunnik: J. P. J. van Rijnsoever Hattem: A. J. Voortman 's-Hertogenbosch: C. Timmers Leeuwarden: B. W. Siemens Rotterdam (Crooswijksesingel): J. A. Matser Zoetermeer: F. G. A. M. Roolaart Zoeterwoude: H. Klein Zwolle: L. J. van Rhijn Bij de voorpagina Het transport van Heineken bier vanaf onze vestiging te Zoeterwoude. De foto graaf die dit suggestieve beeld vastlegde is Co Rentmeester. Het werd gebruikt voor het jaarverslag van Digital Equip ment B.V. Bij de achterpagina: Zo'n 25 jaar geleden waren de spoor wegen een belangrijk onderdeel bij het binnenlandse biertransport. De dran kenhandels haalden de bestelde fusten dan op het station af. Hier ziet u een vrachtwagen van de Wed. H. Visser uit Apeldoorn 1940), die thans 75 jaar Heineken agent is. Op 1 augustus jl. heeft de heer W. J. Bruggeman zijn taak als hoofdredacteur van ons blad neerge legd wegens het aan vaarden van een an dere functie in ons concern. De heer Bruggeman deed op 1 maart 1961 zijn intrede bij Heineken als redacteur van Vers van 't Vat. In 1963 kwam daar nog een ander blad bij, na melijk Het Meest Getapt, dat later Tap en Schap zou worden. En ook hierbij bleef het niet, want in 1964 werd de redactie met nog een concernuitgave uitgebreid: Heineken Bulletin. Dit was een blad spe ciaal voor de exportrelaties van ons be drijf. Later zou het Heineken Contact gaan heten. Ook over dit blad had de heer Brugge man de leiding en werkte hij samen met een aantal medewerkers van de export afdeling. Daarnaast deed hij de eerste negen jaar veel van de fotografie voor de bladen zelf, want de heer Bruggeman is naast redacteur tevens een zeer be kwaam fotograaf. In 1971 werd Heineken Technisch Nieuws opgericht, waaraan hij tevens zijn medewerking verleende. Met een niet aflatend enthousiasme ver zon de heer Bruggeman altijd weer nieuwe stunts om er zijn lezers mee te ver rassen. Menigeen zal zich misschien zijn 1 aprilgrappen nog wel herinneren. Van harte danken wij onze hoofdredac teur voor zijn voortdurende totale inzet van al zijn goede krachten en talenten voor ons blad Vers van 't Vat gedurende zovele jaren en wij wensen hem veel succes in zijn nieuwe functie. De Redactiecommissie Overname van de gehele of gedeeltelijke in houd van dit blad is slechts toegestaan na verkregen toestemming van de concern-staf- dienst Public Relations, tel. 020-702257. 1 Transport door een Hollands landschap 2 Colofon; inhoud; onze hoofd redacteur neemt afscheid 3 Benoemingen; Zoeterwoude organiseerde voorlichtings- veiligheidsactie 4 Meer bedrijfnieuws, met onder meer informele kennismaking in Zoetermeer en speciale lui fel houdt toeristen droog 5 Gepensioneerden maakten jaarlijks uitstapje 6 De nieuwe ondernemingsra den stellen zich voor 8 Amsterdam heeft er een nieu we ontvangstruimte bij: De Kuiperij 10 Een stripverhaal over de fris- drankenproduktie van Vrumo- na 14 Ideeënbusnieuws: ƒ10.000,- beloning en Ideeënman van het jaar 16 Dertig jaar Star bier in Nigeria 17 Eén uit 6 duizend: Wil Drayer 18 Nieuws uit het buitenland 20 Parlant du vin: het tweede ge deelte over sherry 22 Jubilea en pensioneringen 28 Verenigingsnieuws: wande len, voetballen, vissen en de foto van de maand 32 Kroniek 34 Proost 36 Achterpagina: biertransport per spoor Kopij en foto's voor Vers van 't Vat 8/79 dienen uiterlijk 10 september in het bezit van de redactie te zijn. Kopij en foto's voor het nummer daarop (9/79) dienen uiterlijk 8 oktober bin nen te zijn.

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 2