Alweery/egorganiseerde wielertoertocht De Bossche wielertoerclub Al- weerweg organiseerde op 9 juni jl. een toertocht voor Hei- neken medewerkers. Ir. C. Scheltema, bedrijfsleider in Den Bosch, loste om 8.15 uur het startschot, waarna hij de eerste kilometer(s) zelf aan kop reed van het één dame, 82 heren en WK-kikker Willem Kwaak tellende peloton. Fauteuil Het peloton zette de tocht voort door de landelijke en bosrijke „Meierij van 's-Hertogenbosch". Na ongeveer 25 ki lometer werden de eerste lekke banden gereden. De mecaniciens uit de volgwa- gens deden een greep uit de materiaal wagen, die vol stond met alle mogelijke maten reservewielen en -banden en alle ongemakken werden snel en accuraat verholpen. De achterrijders van de wie lertoerclub brachten de pechvogels in een „fauteuil" terug in het peloton. Via de Maasbrug bij Grave reed het peloton „Het Rijk van Nijmegen" binnen. Goede wegen en een afwisselend landschap brachten de rijders naar Heumen, waar plotseling de bergruggen in zicht kwa men. In café Kanaalzicht werd na 50 km de eerste rustpauze genomen. Nadat de banden geplakt, de reservewielen weer in de materiaalwagen stonden en de handen gewassen waren, gaf de ronde leider, zelf ook op de fiets, het tweede startsein. Vals plat* Aanvankelijk draaiden alle benen tame lijk soepel rond, maar in Molenbroek ving het „vals plat" naar Groesbeek aan. Plotselinge moeilijkheden met het vin den van de juiste versnelling deed velen op hun tanden bijten. De versnellings apparaten rammelden tot in Groesbeek! Bij de tweede rust bleek dat de fietsers een voorsprong van één uur op het tijd- Weg die heel langzaam oploopt. Toertocht Amsterdam De wielerclub Amsterdam vestigt er de aandacht op dat zij op 8 septem ber aanstaande een toertocht orga niseert over 125 km. Vanzelfspre kend nodigt deze club alle fietslief- hebbers van de verschillende vesti gingen uit om aan deze tocht deel te nemen. Op alle mededelingenborden komen hierover nog nadere berichten. schema hadden. Er werd dan ook een uitgebreide rustperiode gehouden. De zon nodigde velen uit buiten in het zon netje te gaan zitten of liggen. Met nog altijd drie kwartier voorsprong op het schema stapte iedereen weer op de fiets. Even wennen was het wel, maar alle gezichten zagen er nog fris uit. Bij de laatste stop in Geffen, na 115 km was men nóg meer ingelopen op het tijdschema. In overleg met de ronde leider hebben de voorrijders er toen stiekem 35 km bijgelapt. De extra lus voerde door pittoreske dorpjes als Lith en Maren-Kessel. Op de dijken van de Dode Maas kwam, ondanks het mooie natuurschoon, toch nog de man met de bekende hamer voor enkelen. Prestatie Om tien voor vier fietste het peloton de brouwerijpoort binnen, onder luid ap plaus van enige familieleden. Na het douchen werd, onder het genot van een heerlijk, helder, koel getapt glas Heine- ken bier en een hapje, gezellig nage praat over de werkelijk afgelegde 152 km. Berekeningen hebben uitgewezen, dat 152 km overeenkomt met 21.1111 keer de benen rond bij een verzet van 52x16. Dank zij de inspanning van velen is het een perfect verlopen wielerevenement geworden, dat het zeker verdient om volgend jaar herhaald te worden op een hopelijk gelijkwaardig niveau. P. Haans

Vers van 't Vat | 1979 | | pagina 28